سازنده سوله نسل جدید و ارزان در کشور

ساخت سوله ورزشی

ساخت سوله ورزشی ساخت سوله ورزشی – همانطور که ممکن است بدانید امروزه سوله ها در انواع مختلف کاربرد زیادی دارند و برای ساخت انواع سازه ها می توان از آن ها استفاده کرد . البته شرکت سوله ساز باید توانایی ساخت سوله برای کاربرد های لازم را هم داشته باشد . برای مثال زمانی […]

بروز رسانی ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
0 نظر

ساخت سوله ورزشی

ساخت سوله ورزشی – همانطور که ممکن است بدانید امروزه سوله ها در انواع مختلف کاربرد زیادی دارند و برای ساخت انواع سازه ها می توان از آن ها استفاده کرد . البته شرکت سوله ساز باید توانایی ساخت سوله برای کاربرد های لازم را هم داشته باشد .

برای مثال زمانی که شرکت سوله ساز قصد دارد برای یک مرغداری یا دامداری سوله ای بسازد باید تمام نکات فنی و بهداشتی در ساخت سوله برای این محل را در نظر بگیرد .

پس درواقع این سوله ساز ها هستند که انواع و اقسام سوله ها را به کمک سازه های موجود و با به کارگیری دانش و تخصص خود خلق می کنند .

جهت ساخت انواع سوله ورزشی با بهترین متریال و طراحی اصولی و معماری مدرن با ما تماس بگیرید :

09140070767 مهندس مسلمی

برای مثال ساخت سوله استخر با ساخت سوله انبار کالا یا ساخت سوله سردخانه کاملا متفاوت اجرا می شود چرا که شرایط هر یک از محیط ها با دیگری کاملا متفاوت است .داخل سوله سردخانه نباید در معرض مستقیم نور خورشید قرار بگیرد و سوله دامداری باید براساس متراژ های جهاد کشاورزی ساخته شود و …

پس میبینیم که اصول سوله سازی به ما این اجاره را نمی دهد که برای تمام سازه ها از یک نوع سوله و از یک نوع روش ساخت استفاده کنیم .

اما امروز می خواهیم به موضوع ساخت سوله ورزشی بپردازیم .

سوله ورزشی چیست ؟

سوله ورزشی هم همانند سایر سوله هایی که در بالا ذکر شد شرایط ساخت مختص خود را دارد . سوله ورزشی را می توان در دومرحله اجرا کرد که مرحله اول ساخت و اتمام اسکلت سازه می باشد و مرحله دوم که بستگی به نوع کاربری سالن دارد .

در مرحله دوم ساخت سوله ورزشی پس از اینکه مشخص شد سوله برای چه ورزش هایی کاربرد خواهد داشت ، کف سازی ، سقف سازی و دیوار سازی طبق آن انجام خواهد گرفت و هزینه های آن برآورد خواهد شد.

برای مثال سالن های ورزشی هاکی از نظر سقف سازی با یک سالن ورزشی فوتبال تفاوت زیادی دارند و تمام این معیار ها در ساخت قسمت های پس از اسکلت در نظر گرفته می شود .

ساخت سوله ورزشی بسیار به ما کمک می کند . هزینه ساخت سالن های ورزشی در گذشته بخاطر استفاده از مصالح سنگین فولادی ، بتنی و … به شدت بالا بود .بخصوص در سال های اخیر با نوسانات قیمت ها ساخت سوله ورزشی سبک بسیار می تواند در هزینه های ما بهره اقتصادی بالایی داشته باشد .

ساخت سوله ورزشی فوری

روش های ساخت سوله ورزشی

ساخت سوله ورزشی در گذشته به روش سنتی یا همان روش تیرورقی ساخته می شد که هم اکنون هم اگر به داخل بسیاری از سالن ها قدیمی توجه کنید ستون ها تیرورقی ضخیم فولادی را در کنار دیوار ها خواهید دید .

ساخت سوله ورزشی را می توان به چندین شکل انجام داد . یکی از بهترین روش هایی که برای ساخت سوله ورزشی می توان استفاده کرد ساخت آن به وسیله سوله خرپایی است .

ساخت سوله ورزشی به روش خرپایی مزابایی زیادی دارد از جمله :

  • ساخت و نصب سریع اسکلت سازه
  • امکان ساخت سازه با اندازه های بسیار بزرگ
  • امکان ساخت چندین سالن در کنار هم بدون داشتن ستون و به شکل وسیع
  • زیبایی هرچه بیشتر داخل و خارج سازه
  • کاهش هزینه های ساخت و همچنین فولاد مصرفی
  • امنیت و استحکام هرچه بیشتر سازه در برابر زلرله و …
  • امکان ایجاد تهویه مناسب برای سالن
  • کیفیت بالای متریال مصرفی و عمر بالای سالن ساخته شده
  • عدم داشتن محدودیت در ساخت سوله ورزشی برای اندازه های دلخواه

همانطور که ممکن است بدانید یکی از بهترین سوله ها ، سوله سبک خرپایی است که هر نوع سازه ای را می توان با آن اجرا کرد .

زمانی که نیاز به ساخت دهانه ها و ارتفاع های بزرگتر داریم و استفاده از ستون های میانی متعدد ممکن است باعث اذیت شود بهترین راه سوله های خرپایی هستند .

عملا وجودستون میانی در ساخت سوله ورزشی معنایی ندارد . برای ساخت یک سالن ورزشی در گذشته از سوله های تیرورقی یا همان روش سنتی استفاده می شد و قابلیت ساخت سالن های چند منطوره با آن ها وجود نداشت و عمدتا سالن ها دارای یک زمین بازی بودند .

اما اگر برای ساخت سوله ورزشی از روش خرپا استفاده کنیم امکان ایجاد چندین سالن و زمین بازی در کنار هم را به سادگی هرچه تمام خواهیم داشت .

نکته مهم درباره ساخت سوله ورزشی چیست ؟

ساخت سوله ورزشی و سازه هایی که برای ورزش ساخته می شوند مثل ورزشگاه های بزرگ با سقف های فضایی و .. نیاز به یک طراح معمار خوب دارند .

چرا که چشم بینندگان باید به تماشای سازه ساخته شده خیره بماند .به همین دلیل گزینه طراحی معماری در ساخت سوله ورزشی از اهمیت بالایی برخوردار است .

نکته دوم طراحی سازه ها به گونه ای است که کمترین میزان هدررفت فولاد را داشته باشد . سوله سبک خرپایی به خودی خود سبک نیست مگر اینکه سوله ساز بتواند آن را به شکلی سبک بسازد و هم طراحی آن به گونه ای باشد که استحکام لازم را علی رغم سبک بودن داشته باشد .

اگر شرکت سوله ساز پیمانکاری کل سازه شما را به عهده دارد حتما به نکاتی که دررابطه با کف سازی ، دیوار پوشی و نمای ظاهری گفته شد توجه لازم را داشته باشید چرا که ممکن است برخی شرکت ها تخصص خود را صرفا بر روی ساخت اسکلت سازه گذاشته و از مراحل بعدی که 50 درصد بعدی ساخت سوله ورزشی شماست غافل شوند .

در غیر اینصورت می توانید بقیه مراحل را یک به یک بر عهده متخصصین خود آن قسمت فرار دهید .اما یک شرکت سوله سازی حرفه ای مراحل ساخت ساره شما را از پی تا کلید می تواند بر عهده بگیرد و در نهایت سازه کلی را به شکل عالی و آماده کار به شما تحویل دهد .


شرکت سوله آذین صدرا در این بین چندین پروژه سوله ورزشی را با موفقیت و با بهره گیری از دانش روز ، با طراحی عالی و مدرن به مرحله اجرا رسانیده است .

براس ساخت سازه های خود ، هم برای اسکلت و هم برای 0 تا 100 پروژه های خود می توانید با شرکت ما در تماس باشید تا ضمن ارائه مشاوره به شما در ساخت یک سازه مدرن هم در کنار شما باشیم .

باتشکر سوله سبک آذین صدرا

دیدگاه و نظرات نظرات خود را با ما مشترک شوید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
امتیاز شما
09140070767 همه روزه پاسخگوی شما هستیم