سوله سبک

سازه سبک ساخته شده در ملایر

سوله سبک ، قیمت هر متر مربع سوله نوع سبک

در این مقاله قصد داریم تا هرآنچه که در رابطه با سوله سبک ، قیمت این نوع سوله ، انواع مختلف و روش های ساخت وجود دارد را خدمت شما ارائه کنیم . بهترین نوع سوله در حال حاضر سوله سبک است که شرکت سوله صدرا بهترین نوع این سوله را در حال حاضر در کشور ساخته و اجرا می کند . افتخار ما دسترسی به تکنولوژی ساخت سبک ترین نوع سوله های خرپا می باشد . اولین سوال در ذهن همه این است که آیا واقعا این سوله ها سبک هستند ؟ و این سبک بودن به چه معناست! در این بخش سیر تا پیاز موضوع سوله های سبک را برای شما خوانندگان عزیز ساده کردیم تا هر چیزی که در مورد ساخت و ساز به کمک سوله مورد بحث می باشد خدمتتان ارائه شود .

آیا واقعا از لحاظ وزن ، سبک هستند یا از لحاظ هزینه ساخت نیز واقعا برای سازنده سبک محسوب می شوند ؟ یا اینکه آیا سبک سازی سوله با توجه به اینکه یک تکنولوژی جدید محسوب می شود باعث افزایش قیمت آن نمی شود؟

این ها همه سوالاتی هستند که ممکن است در وهله اول برای کسی که در رابطه با سوله و سوله سبک اطلاعاتی ندارد پیش آید.در این مقاله می خواهیم به صورت کامل و مفید به بحث در این باره بپردازیم.

سوله سبک
یکی از تکنولوژی های روز برای ساخت سازه های آهنی ، استفاده از سوله است . یکی از شناخته شده ترین و بهترین نوع سازه های سوله ، نوع سبک آن است . صنعتی سوله سبک ، مدرن و ارزان تلاش دارد تا وزن سوله ها را پایین و اقتصادی کند . وزن سوله ها در تعیین قیمت ساخت سوله نقش مهمی دارد از همین رو سوله به دو دسته سبک و سنگین تقسیم می شود .

هزینه ساخت سوله سبک ارزانتر از سوله سنگین است که این ناشی از استفاده اصولی تر از مصالحی چون فولاد در این نوع سازه هاست و همچنین اضافه شدن متریالی به نام پروفیل .

در قدم اول بهتراست بدانیم سوله سبک به چند دسته تقسیم می شود که در حالت عمومی سه دسته هستند :

  • سوله UBM ( که سوله آذین صدرا اولین سازنده این نوع سوله در ایران است )
  • سوله های سبک خرپایی ( که عمدتا سوله سبک را با این شکل و نام می شناسند و ساخت سوله با قوطی نیز گفته می شود )
  • سازه های فضایی

سوله سبک ملایر

جهت سفارش انواع سوله سبک ، سنگین و مدرن با سوله آذین صدرا در تماس باشید . 09140070767

قیمت سوله در سال 1401

متراژدهانه تعداد ستون مياني وزن سوله در هر متر قيمت اجرت و مصالح قيمت کل در هر متر مربع
قیمت سوله با دهانه 12 متر ۰ 21 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 15 متر ۰ 21 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 17 متر ۰ 23 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 20 متر ۰ 23 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 25 متر ۰ 23 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 26 متر ۰ 23 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 30 متر ۰ 25 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 32 متر ۰ 25 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 35 متر ۱ 21 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 40 متر ۱ 22 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 50 متر 2 23 12500 تماس با ما
قیمت سوله با دهانه 60 متر 2 24 12500 تماس با ما
قیمت سوله دامداری و گاوداری با دهانه 32 2 17 12500 تماس با ما

ساخت سوله با قوطی

یکی از مواردی که ممکن است در صنعت سوله سازی به گوش شما بخورد ، ساخت سوله با قوطی است . منظور از قوطی پروفیل های فلز است . تیر های توخالی معمولا به شکل مکعب که در صنعت ساخت سازه های فلزی بسیار کاربرد دارد . دلیل استفاده از پروفیل وزن سبک ، استحکام بالا و هزینه پایین تر است .

صنعت سوله سازی سبک بیشتر بر اساس روش ساخت با قوطی استوار است . سوله های خرپایی یک نمونه بسیار خوب از قوطی و پروفیل فلزی هستند که در ادامه به تشریح دقیق آنها خواهیم پرداخت .

سوله سبک UBM

سوله سبک UBM که از دسته سوله های سبک است یک نوع متفاوت می باشد که به شدت مورد استقبال قرار گرفت.

شکل ظاهری این سوله به گونه ای است که در وهله اول به نظر می رسد استحکام آنچنانی نداشته باشد و در برابر عوامل طبیعی مثل بادهای شدید و یا زلزله ایمنی زیادی ندارند.

در حالی که برعکس و برخلاف شکل ظاهری این نوع سوله در برابر بادهایی باسرعت 120 کیلومتر بر ساعت مقاوم هستند و روی یک فنداسیون سبک نصب و اجرا می شوند.

این نوع سوله سبک همچنین با دستگاه خاصی ساخته می شود ( سوله آذین صدرا اولین وارد کننده این نوع دستگاه در ایران است ) که شیار های خاصی در سطح این نوع سوله ایجاد می کند و به علت نگهداری هوا داخل این شیار ها یک نوع عایق محسوب می شوند.

هم چنین نیاز به جوشکاری و… ندارند و در محل پروژه ساخته و نصب می شوند.

درست است که سوله های UBM با ایجاد شیار های هوا در سطح خود نوعی عایق ایجاد می کنند اما این سوله ها را می توان به وسیله مواد مخصوص از داخل هم عایق کاری کرد .

مثلا عایق های پلی یورتان که بوسیله پمپ مخصوص داخل سوله و به دیواره داخل آن پمپ می شوند و یک لایه چند سانتی عایق را به وجود می اورند .

اما مشکلی که این عایق ها دارند عدم کارایی آنها برای سوله هایی است که مشکلات بهداشتی دارند و برای مثال در سوله های مرغداری این سوله با این نوع عایق عامل انتقال بیماری های طیور می باشد به همین دلیل نمی توان این سوله را برای احداث مرغداری استفاده کرد .

سوله ubm یکی از انواع سوله های سبک است که کاربرد فراوان دارد .  در رابطه با سوله ubm و سوله خرپایی توضیحات لازمه در بخش های جداگانه و به شکل مفصل و مفید ارائه شده است .

اینکه چه مزایا و معایبی دارند و برای چه نوع سازه ها و محل هایی می توان استفاده کرد . ساخت این نوع سوله سبک در تخصص مهندسین شرکت سوله آذین صدرا قرار گرفته است . شرکت سوله سازی آذین صدرا همانگونه که گفته شد اولین شرکت وارد کننده دستگاه ساخت سوله های UBM و همچنین اولین سازنده این نوع از سوله ها در کشورمان است . سازه های یو بی ام (آمریکایی) نسبت به نوع کاربری و همچنین اقلیم منطقه مورد نظر می توانند بسیار مناسب اجرا شوند . این سوله ها ویژگی ها بسیار جالبی دارند که در ظاهر اینگونه به نظر نمیرسد اما استحکام این نوع از سوله ها در مقابل باد های شدید و همینطور زمین لرزه های بزرگ واقعا مثال زدنی است . تنها موردی که در این نوع سوله ها وجود دارد مناسب نبودن آنها برای برخی فرآیند ها می باشد که نیاز به تایید شدید بهداشت دارد که این موضوع هم به دلیل عایق کاری های داخلی سوله اتفاق می افتد .

سوله سبک خرپایی

نوع دیگر سوله سبک ، خرپایی ها هستند که عمدتا سوله سبک را با این نوع سوله می شناسند و به نوعی سوله سبک خرپایی نماد سوله سبک شده است .

این نوع سوله درواقع می توان گفت بهترین ، کاربردی ترین و بهینه ترین نوع سوله سبک است . این نوع سوله به هنگام به وجود آمدن یک تغییر بزرگ در صنعت سوله بوجود آورد .

ساخت سوله ارزان و فوری

مهم ترین نقش آن جایگزین شدن به جای سوله های تیرورق سنگین و گران قیمت بود که  سیستم سوله سازی را از آن متد های قدیمی و ساختمان های با ظاهر همیشگی خارج کرد و به ظاهری امروزی تر و مدرن تر تبدیل کرد.

می توان گفت سوله های خرپایی در حال حاضر بهترین نوع سوله در کشور و حتی در سازه های مدرن جهانی می باشند .

لازم است بدانیم سوله های تیرورقی که اشاره کردیم ، از نوع سوله های اولیه بودند و با ورق های ضخیم و سنگین و مسلما پر هزینه ساخته می شدند .

تیرورق با آمدن سوله سبک خرپایی دچار تحول شدند چرا که در اکثر محل های بزرگ که باید از تیرورق استفاده می شد و وزن ، حجم و زیبایی سازه تخریب می شد ، اکنون با آمدن خرپاها ، چندین مشکل از میان برداشته شد.

سوله سبک خرپایی واقعا وزن و هزینه پایینی دارد و همان طور که در اول مطلب گفتیم واقعا از هرنظر سبک هستند.

هم چنین وزن این سوله ها را می توان بسیار کاهش داد که الویت کار سوله آذین صدرا نیز بر همین اساس است تا وزن سوله ها را پایین بیاورد . در عین حال کیفیت ، استحکام و ایمنی را نیز حفظ کند.

استفاده از فولاد در هر متر مربع در سوله خرپایی به شدت پایین است. یکی از اهداف مهم این شرکت سوله سازی کاهش مدت زمان ساخت و نصب سوله می باشد تا کارفرمایان و صاحبان کارگاه ها و کارخانه ها در کمترین زمان ممکن پروژه های خود را راه اندازی نمایند.
اگر مقالات قبلی ما را مطالعه کرده باشید به طور یقین با سوله خرپایی و انواع دیگر سوله ها آشنایی کامل دارید .
به طور کلی سازه های خرپایی یکی از انواع مدرن سوله های دارای اسکلت فلز می باشند که به دلیل ویژگی هایی مانند کم وزنی – کاهش هزینه در ساخت و سرعت بالای تولید در انواع کاربری ها مورد استفاده صاحبان مشاغل و صنایع قرار می گیرد.
نکته قابل توجه پیکربندی پایه ای سازه ای سوله ها در نوع خرپایی می باشد که می تواند به صورت شیبدار، تخت و یا سقف ،تراس با عمق یکنواخت باشد.

محاسن اصلی سوله های خرپایی

ساخت انواع اشکال فلزی متناسب با نیاز مشتری
مدت زمان کم برای بهره برداری از سوله
از لحاظ اقتصادی نسبت به سوله های تیرورقی مقرون به صرفه تر می باشد
امکان ساخت انواع سوله های ورزشگاهی، مرغداری، کارگاهی و … از دیگر مزایای این نوع سوله ها می باشد
مونتاژ آن به قدری آسان می باشد که افراد مبتدی نیز می توانند اقدام به نصب آن نمایند
مهمترین مزیت این سوله مقاومت بالا در برابر عوامل طبیعی مانند برف، بارارن، باد و حتی زلزله می باشد
مزایای ذکر شده تنها بخش از محاسن سوله های خرپایی می باشد که باعث شده است سوله خرپایی سوله محبوبی در سراسر جهان شمرده شود و با توجه به کاربرد های متفاوت آن مهندسان و سازندگان بیش تر از این روش ساخت در پروژه های خود استفاده کنند.
شرکت سوله سازی آذین صدرا ساخت سریع سوله های متنوع به خصوص خرپایی ها را به عنوان یک امر مهم در زمان ایجاد و نصب سازه ها در نظر گرفته است و با به کارگیری سریع ترین دستگاه های ساخت، توانسته است به این هدف جامه ی عمل بپوشاند.

ویدئو های زیر شامل چند نمونه پروژه است که توسط شرکت سوله سازی صدرا از نوع سبک طراحی و اجرا شده اند.

سوله سبک لوله ای

سوله سبک لوله ای ، ساخته شده برای استخر در بندر شرفخانه

سوله مدرن

سازه مدرن و بی نظیر ، ساخته شده توسط سوله صدرا

سوله سبک UBM

سوله سبک UBM ساخته شده توسط شرکت سوله آذین صدرا

سوله سبک

سوله سبک ساخته شده توسط شرکت سوله آذین صدرا

سوله سبک دست دوم

سوله سبک از نوع دست دوم هم یک گزینه دیگر است . درمورد این سوله ها بحث و اختلاف نظر بسیار زیاد است که دلیل این موضوع هم عدم داشتن دانش کافی خریدارن و مشتریان این نوع سوله ها می باشد . دراینجا به صورت کلی به این موضوع اشاره می کنیم اما حتما پیشنهاد می کنیم مقاله ای که لینک شده است را حتما بخوانید . گرچه برای صرفه جویی در هزینه ها ، استحکام ، زیبایی و ساخت اصولی سازه ، از سوله سبک در شکل های مختلف استفاده می کنیم ، اما گاها برای کاهش هرچه بیشتر هزینه ها و البته زمانی که برخی فاکتورها مد نظر نیستند از سوله سبک دست دوم استفاده می کنیم .

البته توجه به این نکته خالی از لطف نیست که که لزوما سوله سبک دست دوم همیشه ارزان تر نیست . گاها استفاده از یک نوع سوله UBM نو بسیار ارزان تر از سوله دست دوم تمام می شود.

لذا با توجه به این نکته ، ابتدا باید تمام جوانب از لحاظ قیمت و کیفیت بررسی شود و متناسب با آن ، سوله نو یا دست دوم انتخاب شود.برای اطلاعات بیشتر در این باره می توانید  مقاله سوله دست دوم را مطالعه کنید.

سوله سبک دست دوم

هزینه سوله سبک چقدر است؟

مسلما در رابطه با هزینه مثل همیشه نمی توان یک رقم خاص تعیین کرد چون امروزه قیمت متریال و سایر قیمت هایی که روی مجموع قیمت برآورد شده تاثیر دارند در حال تغییر هستند. اما در کل قیمت تمام شده سوله سبک به عواملی چون متراژ ، ارتفاع ستون،دهانه ، طول، محل اجرا و… بستگی دارد .

مهمترین این عوامل که در وهله اول مهم هستند ابعاد سوله است.

سوله آذین صدرا برای هرچه بیشتر بهینه کردن قیمت تمام شده از نرم افزار های بسیار پیشرفته استفاده می کند.هم چنین اطلاعات کارفرما و اهداف وی برای راه اندازی سوله در این امر دخیل هستند . چرا که بعد از تعیین فاکتور های لازم ، مهندسین ما اقدام به نقشه کشی خواهند نمود و با اجرای نقشه جزئیات کامل تری از زمان و هزینه های اجرا به دست خواهد آمد.

در نظر گرفتن این نکته را هم فراموش نکنید که هرگز قیمت پایین را معیاری برای اجرای پروژه خود قرار ندهید  .درست است که هزینه پایین به نفع ما خواهد بود اما نه به بهای در نظر نگرفتن کیفیت ، کاربرد و سایر ویژگی هایی که ممکن است در آینده برای ما مشکل ساز شود . مثل مسائل جابجایی و…

سوله آذین صدرا در قسمتی از وب سایت یک قسمت به نام استعلام هزینه ساخت سوله برای شما مشتریان عزیز در نظر گرفته است . داخل این فرم که یک فرم چهار مرحله ای می باشد تقریبا اطلاعات مورد نیاز برای برآورد یک قیمت کلی در نظر گرفته شده است .

شما مشتریان عزیز در صورت تمایل می توانید وارد آن بخش شده و با پرکردن اطلاعات و فرستادن برای ما ، بررسی های لازم انجام گرفته و با شما تماس حاصل نمائیم.

سوله سبک لوله ای

سوله لوله ای که به سوله فوق سبک و سوله سیلندری نیز معروف است جزو ارزان ترین و سبک ترین نوع سوله ها می باشد. سوله های لوله ای یک از جالب ترین و جذاب ترین نوع سوله ها می باشند . درست است که این نوع سوله هم در دسته بندی سوله های سبک قرار دارد اما سبک تر از سایر سوله ها می باشد به همین دلیل به آنها فوق سبک گفته می شود .

این نوع سوله از لوله ساخته می شود و پروفیل در آن استفاده نمی شود . سوله آذین صدرا متخصص در زمینه ساخت انواع سوله سبک لوله ای است .این نوع سوله برای دهانه هایی تا 90 متر بدون ستون میانی می تواند اجرا شود.

سرعت نصب و همچنین جابجایی در سوله سبک لوله ای بسیار بالاست . این نوع سوله بسیار سبک ، ارزان و مقرون به صرفه تر است .

برای ساخت سوله سبک سوله ای می توانید با شرکت سوله آذین صدرا در تماس باشید . نمونه پروژه هایی که ازسوله های لوله ای اجرا شده اند مثل سازه بندر شرفخانه داخل قسمت نمونه کارها درج شده و می توانید نمونه های ساخت سوله از این نوع را مشاهده فرمائید. هم چنین برای مطالعه دقیق تر و کامل تر درباره سوله سبک لوله ای ، مقاله مربوط به سوله های لوله ای را می توانید مطالعه کنید .

ساخت سوله های سبک

ساخت انواع سوله های با کیفیت
سوله سبک لوله ای

سوله شهرک صنعتی

سوله ساخته شده در شهرک صنعتی سلیمی

سوله سبک استاندارد چیست و ابعاد سوله استاندارد چقدر است ؟

سوله سبک استاندارد یا درحالت کلی سوله استاندارد به چه نوع سوله هایی گفته می شود؟ در کل موارد استاندارد بودن چه در ساخت سوله و چه در سایر کارها بسیار برای ما مهم است . مخصوصا در ساخت و ساز که امنیت افرادی که داخل آن هستند بسیار مهم تر می شود .

برای این که سازه موردنظر از لحاظ طول و عرض و ارتفاع و استحکام متناسب باشد باید تمام این پارامتر ها با هم هماهنگ باشند و درواقع اصل نتاسب در طراحی رعایت گردد.

این تناسب برای ایجاد یک سوله استاندارد شامل یکسری اعدا و ارقام است که نیازداریم تا آن هارا رعایت کنیم تا نتیجه مطلوب حاصل گردد.

برای مثال در یک سوله سبک استاندارد میزان آهن مصرفی در هرمتر مربع از سازه بین 30 تا 50 کیلوگرم است.این یک استاندارد است و ممکن است تحت شرایطی افزایش یا کاهش داشته باشد.

عوامل اصلی دخیل در ساخت یک سوله سبک استاندارد در جدول زیر قرار گرفته است :

 

ویژگی های سوله سبک استاندارد

  طول سوله طول سوله اولین فاکتور است . فاصله ستون ها از یکدیگر بین 6 تا 9 متر می باشد.همچنین طول کلی سازه نباید بیشتر از 90 متر باشد ، هرچقدر این طول افزایش یابد در اثر اعمال یکسری تغییرات مثل تغییرات دمایی ، استحکام سوله پایین تر خواهد آمد.
  عرض سوله در یک سوله سبک استاندارد دهانه سوله معمولا بین 20 تا 30 متر است . همچنین میزان آهن مصرفی در ساخت اسکلت سازه از 12 تا 15 متر در هر متر متغیر است.
  ارتفاع سوله ارتفاع یک فاکتور مهم است چرا که این عامل به تنهایی یکی از عناصر مهم و تاثیر گذار در میزان آهن مصرفی است . ارتفاع استاندارد برای سوله مابین 4 تا 35 متر است . همچنین در مورد ارتفاع تاج سوله هم باید گفت که این ارتفاع به میزان شیب سوله وابسته است.
  شیب سوله شیب یک سوله سبک استاندارد همواره به اندازه سوله وابسته است . درحالت کلی شیب می تواند از 10 تا 30 درصد تغییر کند که این مقدار در سوله های با دهانه کوچکتر یک مقدار میانگین مثلا 20 درصد خواهد بود.

 

در حالت کلی ساخت سوله با جرثقیل بر میزان آهن مصرفی تاثیر گذار است و ممکن است میزان متریال مصرفی در طول و یا عرض سوله را افزایش دهد.

یک سوله سبک استاندارد باید شامل قیمت مناسب ، ظرافت ، زیبایی ماندگار و وزن مناسب باشد و همچنین در زمان مناسب ساخته و تحویل داده شود.

علاوه بر مواردی که گفته شد یک سوله زمانی کاملا استاندارد ساخته می شود که تخصص و دانش سوله ساز در آن دخیل شود . شاید قبل تر هم گفته باشیم که اجرای اندازه مناسب و اصولی برای سوله مهمترین هنر یک سوله ساز می باشد .

ساخت یک سوله 10000 متری به چندین روش می تواند صورت گیرد که در بدترین روش ممکن است 1000 کیلوگرم فولاد مصرف شود و در بهترین روش 700 کیلوگرم . این فقط یک مثال بود که در حقیقت نیز همین طور خواهد بود .

پس عملا می بینید که استاندارد ساختن یک سوله چقدر مهم و حیاتی می باشد و چندین برابر در هزینه های ما مدیریت خواهد نمود .

سوله سبک مناسب انبار

نکات مهم در رابطه با قیمت سوله سبک

همان طور که قبلا هم گفته ایم قیمت یکی از عوامل ترغیب کننده برای ساخت انواع مختلف سوله ها است.

قیمت سوله سبک را هرچند که می توان طبق یک لیست به شما عزیزان ارائه کرد اما همانطور که گفتیم قیمت مصالح در بازار همه روزه در حال تغییر است و اگر هم قیمتی ارائه شود باز هم تقریبی است.

پس بیایید فاکتور های مهم تری را بررسی کنیم که دید شما را نسبت به قیمت سوله سبک بازتر خواهد کرد.

برای اینکه از قیمت هرمتر سوله سبک اطلاع داشته باشید ، فرم استعلام هزینه ساخت سوله را تکمیل کرده و برای ما بفرستید تا قیمت دقیق سوله مد نظر شما را محاسبه کرده و برای شما ارسال کنیم !

یک سری عوامل هستند که در حالت کلی بر قیمت سوله سبک تاثیر مستقیم دارند و بهتر است که حتما با این موارد آشنائیت داشته باشید .

یکی از این عوامل ابعاد سوله است که بالاتر گفتیم و تاثیر مستقیم در هزینه نهایی پروژه شما خواهد داشت.

عامل مهم دیگر دفترچه محاسبات سوله است . یک سوله استاندارد حتما باید دارای دفترچه محاسبات باشد تا با تایید نظام مهندسی ساخته شود . گرچه بدون داشتن این دفترچه می توان هزینه تمام شده سوله را کاهش داد اما سوله ساخته شده دارای استاندارد های لازم نخواهد بود .

مقایسه

اگر بخواهیم در بین هزینه های تمام شده یک مقایسه جزئی انجام دهیم می توان گفت تقریبا در حالت کلی قیمت ساخت و اجرای سوله سبک خرپایی نسبت به سایر انواع مشابه پایین تر است . اما نه لزوما همیشه ، چون بسته به نیاز شما و ابعاد سوله ابتدا باید بررسی های لازم صورت گیرد و سپس هزینه ها برآورد شود .

در رابطه با قیمت نکته مهمی که همیشه گفته ایم این بوده است که :

درست است که قیمت عامل مهمی است اما نباید کلیت پروژه را فدای آن نمود!

در حالت کلی در وهله اول سعی کنید که یک پروژه استاندارد و با کیفیت را استارت بزنید و توصیه ما به شما این است که اگر به دنبال ساخت سوله سبک باکیفیت و ایمن هستید و می خواهید در هزینه های خود نیز مدیریت داشته باشید پس با یک شرکت سوله سازی حرفه ای همکاری کنید.

امروزه قیمت سوله چقدر مهم است ؟

ابتدا به 2 نمودار زیر که از وب سایت گوگل ترندز توسط سوله آذین صدرا تهیه شده است و سوله سبک را با قیمت سوله مقایسه می کند دقت کنید :

 

ترند سوله سبک و قیمت سوله

این تصویر که نشان دهنده روند مقایسه جستجوی سوله سبک و قیمت سوله در گوگل می باشد نشان دهنده جستجو های 5 سال اخیر یعنی از سال 93 تا سال 98 است .

همان طور که مشاهده می کنید تقریبا در همه بازه های زمانی میزان جستجوی قیمت سوله بیشتر از جستجوی خود سوله سبک بوده است . این بدان معنی است که همواره رقابت بر سر قیمت ها یک نقش مهم در صنعت سوله سازی دارد . چرا که همواره تفاوت قیمت ها عامل مشوق ساخت سوله های متفاوت است .

همچنین همواره توجه کاربران به قیمت بسیار قابل توجه است چرا که نشان می دهد قبل از هرچیز کاربران قیمت را یکی از ملاک های کار خود قرار داده اند .

اما نمودار دیگری که در رابطه با جستجوی قیمت در شهرهای مختلف کشور تهیه شده است یک نکته دیگر هم قابل برداشت است :

 

ترند جستجوی قیمت سوله

 

همانطور که مشاهده می کنید بیشترین جستجو در رابطه با قیمت سوله در شهرهای صنعتی مثل تبریز ، تهران و اصفهان است . این روند بسیار طبیعی است چرا که این سه شهر هم قطب های صنعتی کشور هستند و هم در رابطه با صنعت سوله سازی و سوله سبک بسیار پیشتاز هستند .

همچنین نکته مهم بعدی رقابت زیاد بین قیمت و همچنین کیفیت در این شهر ها است . چرا که همانطور که میدانید اکثر شرکت های سوله سازی محدود به یک شهر نیستند و در تمام نقاط کشور پروژه های مختلف را اجرا و احداث می کنند .

مزیت سوله های سبک

یک اصل مهم در سوله سبک این است که استقبال از تولید این سوله ها به میزانی است که می توان آینده ی صنعت سوله سازی را منحصر به آن ها دانست . چرا که سوله های سبک ویژگی های بسیار خوبی دارند که کم هزینه بودن در عین انسجام بسیار بالا ، سرعت بالا در تولید، امکان نصب سریع و قیمت پایین ، توانایی ساخت سوله با دهانه بزرگ ، توانایی نصب جرثقیل سقفی و جرثقیل های ستونی و… را می توان به عنوان تنها چند مورد از خواص آن ها نام برد.

  • سوله سبک به علت وزن کمی که دارد در حمل و نقل صاحب مزیت است و انتقال آن از کارگاه به محل مورد نظر راحت تر است.
  • امکان جابجایی در این نوع سوله به علت نوع اتصال سازه ها بسیار راحت است.
  • چون اکثر قطعات سوله سبک داخل کارگاه ساخته و پرداخته می شوند بنابراین نصب آن در محل پروژه هزینه پایینی دارد.
  • این سوله ها به علت نوع شکل ظاهری که دارند و اگر به نوعی زیباتر ساخته شوند زیبایی ساده ولی در عین حال جذابی دارند.
  • سوله سبک دارای استاندارد های بین المللی است و کاملا ایمن و مورد تایید تولید می شود.
  • همانطور که گفیم به طورکلی سرعت اجرای سوله های سبک از ابتدا تا اجرا بسیار سریع صورت می گیرد.
  • مقاومت سوله سبک در برابر طوفان هایی تا سرعت 250 کیلومتر در ساعت و زمین لرزه هایی تا بیش از 8 ریشتر مثال زدنی است.

سوله سبک صنعتی

یکی از معروف ترین سازه هایی که در حال حاضر برای ساختمان های مستقر در شهرک های صنعتی و حاشیه شهر ها طراحی و اجرا می شود سوله های سبک صنعتی هستند . سازه های صنعتی میتوانند در انواع مختلف با متراژ های کوچک تا بزرگ اجرا شوند . برای سازه های صنعتی نیز ارتفاع استاندارد اولیه را میتوان 6 متر در نظر گرفت .

برای سازه های صنعتی بسیار بزرگ میتوان به راحتی توسط سوله های خرپایی طراحی و اجرای سوله را انجام داد . برای سازه هایی با دهانه کوچک تر و طول کم نیز میتوان از سازه های فوق سبک لوله و یا سوله های تیرورقی استفاده کرد . البته که سوله های سبک همواره یک گزینه مناسب برای ساخت سازه های صنعتی هستند . در سازه های صنعتی رعایت چندین نکته از اهمیت بالاتری برخوردار است . این نکات در مجموع در بخش ضوابط ساخت و ساز در شهرک های صنعتی مطرح می شوند که سوله ساز ملزم به رعایت تمامی این موارد می باشد . شرکت سوله صدرا در حال حاضر جدیدترین نسل سوله های صنعتی را با حداقل وزن ، افزایش متراژ و ارتفاع مفید سازه طراحی و اجرا می نماید . جهت کسب اطلاعات کامل در این مورد میتوانید مقاله ساخت سوله صنعتی داخل سایت را مطالعه کنید که شرایط و ضوابط ساخت واحد های صنعتی در شهرک های صنعتی را کامل توضیح دادیم .

سوله سبک مدرن آذین صدرا
سوله سبک فوری
ساخت سبک ترین سوله
سوله آذین صدرا
ساخت سوله در سراسر ایران
ساخت سوله های فوری

سوله سبک آذین صدرا

به جرات ما یکی از حرفه ای ترین شرکت ها در زمینه ساخت سوله و انواع سازه ها و اسکلت های سبک در ایران هستیم . ساخت سبک ترین و حرفه ای ترین سوله با دانش روز دنیا هم اکنون در اختیار ما می باشد .

تلاش ما در شرکت سوله سازی صدرا سبک تر کردن هرچه بیشتر سوله ها و همچنین کاهش هزینه های نهایی سوله برای شما مشتریان و مصرف کنندگان گرامی است که این امر جز با بهره گیری از مهندسین دوره دیده و تجهیزات تخصصی ممکن نمی شود .

وقتی صحبت از سوله نوع سبک می شود منظور ارائه سوله های سبک ، کارآمد و مقرون به صرفه است که می تواند به راحتی و بامزیت و سرعت بالا نسبت به سوله های قدیمی اجرا شود .

مزین اصلی سوله سبک توانایی تولید آن با سرعت زیاد و نصب سریع با دهانه بزرگتر می باشد که باعث صرفه جوئی در زمان اجرا و هزینه می شود .

سبک بودن سازه ها تضمین می کند که سازه های فلزی سبک وزن ، می توانند با مشخصات دقیق مشتری ما مطابقت داشته باشند و کنترل کامل بر فرآیند تولید به ما می دهد .

ساخت سازه فولادی سبک می توانند برای اهداف مختلف در بسیاری از بخش ها مثل ساخت سالن های صنعتی ، گلخانه ها ، انبارها ، گاوداری و ….. استفاده شود.

این نوع روش ساخت و ساز( سوله سبک ) ، یه طور فزاینده ای محبوبترین نوع سازه فلزی می باشد زیرا ساده و پایدار است و به سرعت می تواند مونتاژ شود .

شرکت سوله سبک آذین صدرا با داشتن چندین پروژه موفق در سراسر کشور ، یک رهبر در بازار ساخت و سازهای سبک از فولاد در سراسر ایران است .

خدمات ما

شرکت سوله آذین صدرا خدمات و محصولات تخصصی فولاد سبک را به مشتریان خود ارایه می کند .

طرح های داخلی و شکل دهی قاب های خرپایی ، پانل های دیواری ، سیستم کف پوش ، چمن مصنوعی و راه حل های بهینه سازی پوشش سقف ، با طراحی و نورد دهی طبیعی به داخل سالن برای انواع سوله های صنعتی ، تجاری ، انبار و …. را ارائه می دهیم .

شرکت سوله سبک آذین صدرا از مهندسین سازه ، مدیران پروژه ، مدیران عملیات و مدیر سایت برای اطمینان از اجرای موفقیت آمیز پروژه های ها بهره می برد.

سوله سبک ساخته شده توسط سوله آذین صدرا مقاوم و بادوام هستند . همچنین مقاومت کافی در برابر بارش برف ، باد شدید و زمین لرزه های شدید را دارند.

شما مشتری گرامی جهت مشاوره و دریافت اطلاعات در رابطه با نحوه فروش ، نصب و همچنین تعرفه قیمت ها و هرآنچه که احساس می کنید در رابطه با سوله سبک نیاز دارید تا بدانید می توانید با ما در تماس باشید.

شرکت سوله آذین صدرا ، سوله سبک را با آخرین تکنولوژی روز دنیا طراحی و تولید نموده و جز معدود شرکت هایی است که سبک ترین نوع سوله را در کشور تولید می نماید . حهت طراحی ، ساخت و اجرای انواع سازه های صنعتی ، سردحانه ، دامداری و مرغداری ، سوله های خرپایی و سازه های فوق سبک می توانید از طریق پل ارتباطی 09140070767 با شرکت صدرا در ارتباط باشید .
قیمت سوله وابسته به فاکتور های زیادی همچون وزن سوله ، اجرت طراحی و ساخت ، هزینه نصب و ... است . اما شرکت سوله آذین صدرا با بهینه ساری وزن سازه های تولید شده در کارخانه و به کارگیری مهندسین مجرب در زمینه طراحی و محاسبات سازه ، فاکتور اصلی تاثیر گذار بر قیمت ( وزن ) را بهینه نموده و هزینه ساخت را تا حد ممکن کاهش خواهد داد .