سازنده سوله نسل جدید و ارزان در کشور

ساخت استخر

ساخت استخر ساخت استخر با سوله یکی از خدمات شرکت سوله سبک آذین صدرا می باشد . ساخت استخر با سوله می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد . سازه استخر از نظر نوع کاربری و نحوه ساخت با سازه های دیگری اندکی تفاوت دارد و عموما ساخت سازه آن درمقایسه با سایر سازه ها […]

بروز رسانی ۱۳۹۹/۱۰/۰۵
2 نظر

ساخت استخر

ساخت استخر با سوله یکی از خدمات شرکت سوله سبک آذین صدرا می باشد . ساخت استخر با سوله می تواند بسیار مقرون به صرفه باشد .

سازه استخر از نظر نوع کاربری و نحوه ساخت با سازه های دیگری اندکی تفاوت دارد و عموما ساخت سازه آن درمقایسه با سایر سازه ها دشواری چندانی ندارد . ساخت استخر هم اکنون به روش سنتی اصلا درست نیست و عملا ممکن نخواهد بود . استخر یکی از فضاهایی است که نیاز به رعایت نکات فنی و بهداشتی دارد به همین دلیل باید در ساخت آن دقت زیادی نمود .

جهت ساخت انواع سازه های مدرن و سبک یا شرکت سوله آذین صدرا تماس بگیرید :

۰۹۱۴۰۰۷۰۷۶۷ مهندس مسلمی

پوشش سقف استخر

پوشش سقف سوله در ساخت استخر می تواند از چندین نوع مختلف باشد .  استخر ها دارای دو یا چند قسمت اصلی می باشند . قسمتی که مربوط به حوض استخر می باشد می تواند دارای انواع سقف ها باشد . زمانی که ساخت سقف این قسمت به پایان رسید می توان با توجه به محوریت سازه ، سقف مناسب را برای این قسمت انتخاب کرد .

برخی استخر ها قسمت بالای حوض را کلا روباز در نظر می گیرند و عملا سقفی در آن نقاط وجود ندارد . در مورد دوم سقف به کل پوشیده می شود که مصالح آن از نوع غیر شفاف است .

اما حالت دیگری از مورد دوم زمانی است که سقف شما کاملا شفاف است و نورگیری بسیا خوبی در محیط حوض استخر دارید که می توان از پلی کربنات و … استفاده کرد . و یا اینکه ترکیبی از این دوحالت می باشد و قسمتی بسته و قسمتی به شکل پنجره پنجره با پوشش نورگیر ساخته می شود .

جهت مطالعه کامل در رابطه با انواع پوشش سقف پیشنهاد می کنیم مقاله پوشش سقف سوله را مطالعه فرمائید .

در استخر هایی که قسمت سقف بالای حوض کاملا باز است می توان اسکلت سقف را هم پیاده کرد و هم نکرد . نمونه ای از این نوع سازه ها سازه استخر بندر شرفخانه می باشد که تصویر آن در زیر مشاهده می شود :

روش های ساخت استخر با سوله

برای ساخت استخر قبل از هرچیز سوله یکی از بهترین گزینه ها می باشد . ساخت استخر با سوله حداقل 30% در مجموع هزینه برای شما مفید خواهد بود .

بهترین گزینه برای ساخت استخر با سوله ، استفاده از سوله سبک خرپایی می باشد . درواقع می توان گفت تنها راه بهینه برای ساخت استخر استفاده از همین روش است که همانطور که گفتیم بهترین روش هم می باشد . سازه استخر عمدتا سازه های بزرگی هستند و همچنین ارتفاع سقف آنها و به عبارتی اندازه دهانه آنها بزرگتر است .

به همین دلیل هیچ یک از روش های ساخت سوله در ساخت استخر به اندازه این روش پاسخگو نخواهند بود . روش سوله خرپایی بهترین روش برای ساخت سوله هایی با دهانه بزرگ می باشد . وزن کلی سازه در این روش بسیار کم می شود و استحکام و امنیت سوله نیز به شدت بالا می رود .

 

سوله های ارزان قیمت UBM هم می توانند گزینه ای برای ساخت استخر باشند . سوله های یو بی ام ، هم می توانند به تنهایی کل سازه استخر را تشکیل دهند و هم می توان برای سقف سوله از مدل قوسی یو بی ام استفاده کرد . در هنگام استفاده از سوله یو بی ام برای استخر باید نورپردازی های لازم داخل سازه صورت گیرد .نمونه ای از ساخت با این نوع سوله ها را هم در زیر مشاهده می کنید :

ساخت استخر یو بی ام

ساخت سوله استخر از نوع تیرورقی

سازه های سنگین تیرورقی هم از دیگر نوع سوله هایی هستند که می توان برای ساخت سازه استخر از آنها استفاده کرد و تنها مشکل این نوع سوله ها محدودیت در ساخت دهانه و وزن و هزینه بالای انهاست .

ساخت استخر همواره دقت و مهارت بالایی می طلبد تا هم وزن و هم استحکام سازه بهینه باشد . قیمت ساخت استخر با سوله خرپایی بسیار پایین است و برای ساخت حتما پیشنهاد ما بی شک سوله خرپایی است تا زیبایی طراحی سازه شما هم مدرن تر باشد .

جهت ساخت و مشاوره در رابطه با انواع سازه های سبک استخر می توانید با شرکت سوله آذین صدرا تماس گرفته و مشاوره نمایید .

با تشکر شرکت سوله آذین صدرا

دیدگاه و نظرات نظرات خود را با ما مشترک شوید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
امتیاز شما
حسینی
۱۵ دی ۱۳۹۸ حسینیپاسخ

پروژه ای که خودتون ساختین روپوش نداره منظور سقف و دیوار ساخته نشده براش ؟

آذین صدرا
۱۶ دی ۱۳۹۸ آذین صدراپاسخ

با سلام ، پروزه استخر بندر شرفخانه از نوع دیگری از سازه های استخر ساخته شده ، سوله های این سازه از نوع لوله ای هستن . در قسمت جزئیات این پروژه می تونید اطلاعات کامل رو مطالعه کنید .

09140070767 همه روزه پاسخگوی شما هستیم