سازنده سوله نسل جدید و ارزان در کشور

پنج سازه برتر جهان

امروز در سری مقالات سوله سبک آذین صدرا قصد داریم به بررسی پنج سازه برتر جهان از دید سازه های مدرن بپردازیم . سازه های بسیار زیادی در جهان هستند که می توانند از نظرات مختلفی بررسی شوند و نظرات مختلفی درباره آن ها وجود دارند . لزوما هدف این است که بگوئیم این سازه […]

بروز رسانی ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0 نظر

امروز در سری مقالات سوله سبک آذین صدرا قصد داریم به بررسی پنج سازه برتر جهان از دید سازه های مدرن بپردازیم .

سازه های بسیار زیادی در جهان هستند که می توانند از نظرات مختلفی بررسی شوند و نظرات مختلفی درباره آن ها وجود دارند . لزوما هدف این است که بگوئیم این سازه ها لزوما بهترین سازه ها و بی عیب و نقص ترین سازه ها در جهان نیستند .

اما از نظر ساخت سازه های مدرن از نظر ما سازه های جذابی هستند .

 

1.سازه العرب

برج العرب

این سازه در دوبی قرار دارد . این سازه در روی یک جزیره مصنوعی قرار گرفته و 321 متر ارتفاع دارد . طراحی ظاهری این سازه بسیار زیبا و چشم نواز است .

این برج دارای یک آکواریوم زیر دریایی است که 7 طبقه از برج را شامل می شود و به زبان صریح 7 طبقه از این برج به شکل آکواریوم زیر دریا قرار دارد .

البته های هزینه های این هتل بسیار گران قیمت است چراکه گویا تنها هتل 7 ستاره جهان شناخته می شود .

 

2.آسانسور بیلونگ

آسانسور بیلونگ

این آسانسور بلند ترین آسانسور و بزرگترین آن در فضای باز می اشد . محل احداث این آسانسور کشور چین است که البته به آن لقب هزار اژدها را داده اند .

ارتفاع کل این سازه مقداری با برج العرب تفاوت دارد و در حدود 330 متر است . جالب است بدانید مدت زمان رفتن آسانسور از ابتدا تا انتهای آن فقط 2 دقیقه است که از کشوری مثل چین جز این هم انتظاری نیست .

ظرفیت کل این آسانسور 50 نفر است که در نوع خود بسیار بی نظیر است .

 

3.ورزشگاه آشیانه کبوتر

سوله سبک - آشیانه کبوتر

این ورزشگاه را حتما در برگزاری مسابقات المپیک 2008 بسیار دیده اید .

این سازه بنا به تفاسیری بزرگترین سازه فلزی جهان شناخته می شود که افتتاحیه و اختتامیه بازی های المپیک تایستانی 2008 در آن برگزار شد و البته اکنون هم از آن استفاده می شود .

این ورزشگاه به دلیل شکل خاص ساخت خود یکی از ساره هایی است که به نماد شهر پکن تبدیل شده است .

 

4.پل میلو

پل میلو

پل میلو به بلندترین پل جاده ای جهان معروف شده است . این پل در فرانسه قرار دارد و در بالای رودخانه تارن ساخته شده است .

جاده روی این پل  به طول ۲۴۶۰ متر  از مقاطع فولادی در ۸ دهنه با عرض ۳۲ متر و فاصله متوسط ۳۴۲ متر بین هر ستون تشکیل شده است.

وزن کلی این سازه 36.000.000 کیلوگرم است و طویل ترین جاده کابلی جهان شناخته می شود .

 

5. پل آکاشی کای کیو

پی آی کاشی

این پل به نام مروارید مشهور است . یکی از پل های معلق جهان که با دارا بودن 1991 متر دهانه مرکزی ، بزرگنرین دهانه را بین پل های معلق دنیا دارد .البته این پل دارای سه دهانه می باشد که دهانه میانی آن 1991 متر است .

این پل در سال 1998 میلادی در شهر ژاپن ساخته شد .

این پل با سیستم تیر نگهدارنده‌ی دو مفصلی طراحی شده که این ساختار به آن اجازه ی مقاومت در برابر باد تا سرعت ۲۸۶ کیلومتر بر ساعت, زلزله تا اندازه ۸٫۵ در مقیاس ریشتر و جریان آب دریا، را می دهد.

در این مقاله از سری مقالات سوله سبک آذین صدرا به بررس 5 سازه برتر جهان پرداختیم . سازه هایی که با مهندسی اصولی ساخته می شوند می توانند در تمام ابعاد و در استحکام لازم ساخته شوند .

برای ساخت سازه های سبک هم ما از همین روش استفاده میکنیم .

در واقع هم اکنون برای ساخت سازه های بزرگ و زیبا و با استحکام از سوله سبک استفاده میکنیم که انواع و اقسام مختلف دارند و می توانیم برای تمام سازه های مدنظر از انواع مختلف سوله استفاده کنیم .

ساخت و ساز هم اکنون دیگر مثل گذشته نیست و بسیار مدرن تر شده است . پس چه بهتر که ما هم مدرن باشیم و ساخت و سازه های بزرگتر را با سازه های مدرن انجام دهیم .

سوله سبک آذین صدرا در صنعت ساخت و سازه  سازه های مدرن پیشتاز است . از همین رو شما می توانید جهت ساخت انواع سازه های مدرن با شرکت ما تماس بگیرید .


09140070767 مهندس مسلمی

دیدگاه و نظرات نظرات خود را با ما مشترک شوید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
امتیاز شما
09140070767 همه روزه پاسخگوی شما هستیم