هزینه ساخت سوله دو طبقه

هزینه ساخت سوله دو طبقه

هزینه ساخت سوله دو طبقه

هزینه ساخت سوله دو طبقه چقدر است ؟ یکی از سوالات بسیار مهم و پرتکرار که امرو قصد داریم تا در مورد آن صحبت کنیم . اول از هرچیزی یک موضوع مهم را روشن کنیم که می توان هزینه ها را مستقیما اعلام کرد . همانطور که میدانید در طی چند سال اخیر قیمت محصولات و مخصوصا آهن آلات هرروز رو به افزایش است همچنین دامنه نوسان بابلایی دارد . به همین دلیل تمامی قیمت ها به شکل بروز محاسبه می شوند .

جهت اطلاع از قیمت بروز با ما تماس بگیرید

0914-0070767

در صفحه قیمت سوله در سال 99 ، ما اشاره کردیم که هزینه ساخت سوله را بر اساس چه فاکتور هایی محاسبه می کنیم ، و این محاسبه هزینه چگونه می تواند کمتر یا بیشتر شود . قبل از هر چیزی باید این نکته مهم را در نظر داشته باشید که هزینه ساخت سوله دو طبقه و اساسا ساخت سوله های دو طبقه بستگی به متراژ و همچنین ارتفاع سازه شما دارد . به این معنی که نمی توان سوله های دو طبقه را در هر متراژ اجرا کرد .

زمانی که سیستم زمین و طراحی ساخت سوله به ما اجازه پیاده سازی سوله در دو طبقه را میدهد می توانیم سوله را در دو طبقه اجرا کنیم . طبقه دوم سوله ممکن است به نحوه های مختلف اجرا شود اما معمولا اصول ساخت سوله دو طبقه به این شکل است که این نوع سوله ها ارتفاع زیادی دارند و سوله از داخل از جهت عمودی به دو بخش تقسیم می شود .

ساخت سوله دو طبقه ممکن است به دو شکل صورت گیرد . حالت اول این است که تمامی متراژ مفید سوله دارای دو طبقه باشید . یعنی به این معنی که اگر سوله ما 1000 متر باشد . هم طبقه اول و هم طبقه دوم هر دو 1000 متر هستند و راه ارتباطی بین دو طبقه می تواند از داخل یا خارج سوله پیاده شود .

حالت دوم زمانی است که طبقه دوم متراژ کامل زیر بنای سوله را تشکیل نمی دهد و هزینه این حالت پایین تر است . برای مثال وقتی وارد سوله می شویم با یک فضای بزرگ مواجه هستیم و در بخشی از سوله یک طبقه دوم هم وجود دارد که ظاهری مثل تراس یا بالکن دارد و متراژ این طبقه بسیار کمتر از 1000 متر است . برای مثال 200 متر .

هزینه ساخت سوله دو طبقه چگونه کم می شود ؟

برای اینکه هزینه ساخت سوله دو طبقه را کاهش دهیم اولا باید سوله را از نوع مناسب بسازیم و در انتخاب نوع سوله نسبت به اقلیم منطقه و نوع کاربری سوله نکات لازمه را رعایت کنیم که این مورد تخصص سوله ساز است و باید سوله ساز شما تخصص خود را در این زمینه نمایش دهد . نحوه طراحی و همچنین نقشه کشی سوله بسیار مهم است و اگر متراژ سوله به شکل مناسب بهره برداری نشود می تواند هزینه های اضافی زیادی را به بار آورد .

از تمام این موارد مهم تر انتخاب نوع سوله مهم است . مسلما سوله های سبک برای ما هزینه کمتری دارند که البته برای سوله های دو طبقه چون بار سوله و تناژ کلی آن بالا تر میرود باید دقت کرد که سوله ما از کدام نوع است .

معمولا سوله های سنگین را از نوع تیر ورق می سازند که تیرورق نسبت به سوله های سبک هزینه کمی بیشتری دارد . اما همانگونه که گفته شد هزینه هم کمی بیشتر خواهد شد . اما موضوع مهم هزینه نیست بلکه استحکام سوله است . سوله باید در قدم اول مستحکم و ایمن باشد و اگر قرار باشد همه چی را فدای هزینه کنیم هرگز سوله ما کارایی لازم را نخواهد داشت .

پس اگر قصد دارید تا هزینه ساخت سوله دو طبقه خود را کاهش دهید حتما در قدم اول با سوله ساز متخصص همکاری نمائید تا بهترین سازه را پیاده کنید . سوله های دو طبقه معمولا برای کارخانه های بزرگ پیاده سازی می شوند که البته انجام محاسبات درست برای حفظ استحکام به شدت مهم است . پس توجه داشته باشید که فنداسیون سوله متناسب با وزن کلی سازه اجرا شود چرا که اولین مرحله ساخت سوله در اجرا ، ساخت فنداسیون است .

برای ساخت انواع سوله های سبک ، سنگین و مدرن می توانید همین الان تلفن خود را برداشته و با ما تماس بگیرید . سوله آذین صدرا یکی از متخصص ترین و باتجریه ترین شرکت ها در زمینه ساخت و اجرای انواع سوله های سبک و سنگین در داخل و خارج از کشور آماده همکاری با شما عزیزان می باشد .

 


نویسنده :