سازنده سوله نسل جدید و ارزان در کشور

سوله چادری

در این مقاله قصد داریم در رابطه با سوله چادری که به آنها سوله سبک چادری هم می گویند صحبت کنیم و ویژگی های این نوع سازه را باهم بررسی کنیم .

بروز رسانی ۱۳۹۹/۱۰/۰۶
0 نظر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سوله چادری

در این مقاله قصد داریم در رابطه با سوله چادری که به آنها سوله سبک چادری هم می گویند صحبت کنیم و ویژگی های این نوع سازه را باهم بررسی کنیم .

برای شناخت دقیق تر سوله چادری لازم است تا از ابتدا نگاهی به تاریخچه سوله چادری و تغییر و تحول هایی که روی آن صورت گرفته بیندازیم تا دید دقیق تر و بهتری نسبت به سوله چادری داشته باشیم.

اصولا سوله چادری منطبق بر یکسری محاسبات ریاضی است و می تواند در حالت های مختلف که حاصل محاسبات دقیق و مهندسی است ساخته شود .

سوله چادری چیست ؟

سوله چادری از یک ساختار کششی بهره می برد . ساختار کششی برای عناصری مناسب است که فقط تنش در سطح خود دارند و فشارهای دیگری بر سطح خود تحمل نمی کنند جز همان نیروی کششی.

ساختار های کششی اغلب می توانند برای پوشش سقف استفاده شوند که سوله چادری هم برای همین منظور استفاده می شود . چراکه می توانند در متراژ های بزرگ نماهای زیبایی به وجود آورند.

البته گاها ممکن است این ساختار های کششی به عنوان یک سازه کامل استفاده شوند مثل کاربرد های ورزشی ، انبار ، سازه های موقت ، نمایشگاه و ….

سوله چادری از کجا پیدا شد ؟

تاریخچه سوله های چادری قدمت زیادی دارد . کمی جلوتر خواهیم گفت که از کجا این حرف را گفتیم .

این نوع سوله در ابتدا به شکل سازه های کششی در سازه های بزرگ استفاده می شد و از نیمه دوم قرن بیستم مورد تجزیه و تحلیل قرار گرفت و مطالعات زیادی روی آن انجام شد.

از سازه های کششی به ساده ترین شکل در چادر ها استفاده می شود . با استفاده از محاسبات دقیق بین تنش و تغییر شکل ساختار های کششی ، می توان فضاهای بسیار بزرگی را با آنها پوشش داد.

طی تغییر و تحول های بعدی که در سوله چادری و درواقع سازه های کششی انجام شد این سازه ها به شکل تکامل یافته تری رسیدند.

یک نمونه از کاربرد های بسیار جذاب سوله سبک از نوع سازه های چادری ، سال 1972 در ورزشگاه بازی های المپیک تابستانی شهر مونیخ در آلمان بود .

سوله چادری[/vc_column_text][vc_column_text]

متریال سازنده سوله های چادری

سوله های چادری در حالت معمولی از فایبرگلاس با روکش PT و یا پلی استر با روکش PVC است که از بااستحکام ترین مواد در دنیا هستند . چگالی این مواد به گونه ای است که انواع فشار های مختلف را تحمل کنند و مقاومت و استحکام بالایی در محیط استفاده شده داشته باشند.

سوله چادری به علت استفاده از این نوع مواد روز ها به شکل نیمه شفاف دیده می شود و شب ها می توان در سطح خارجی آنها با نور پردازی های مختلف جلوه های زیبا به آن ها بخشید.

از مقاله سوله سبک آذین صدرا دیدن کنید تا هرآنچه در مورد سوله می خواهید فرا بگیرید !

نحوه طراحی و ساخت سوله چادری

این نوع سوله استحکام خود را از شکل دوتایی خمیده خود به دست می آورد.پارچه با ایجاد انحنای مضاعف و استحکام کافی ، تحمل فشارهای وارده را ممکن می سازد.

اشکال خمیده مختلفی وجود دارد که برای طراحی سوله چادری می توان از آن استفاده کرد . اولین شکل آنها به شکل زین اسب است که غالبا در یک ساختار سوله سبک از آن استفاده می شود.

اشکال دیگری هم وجود دارند مثل شعاعی ، مخروطی و یا ترکیبی از این ها ..

مزایای سوله های چادری

اکنون که با کلیات سوله های چادری آشنا شدیم بهتر است قدری هم به مزایای آن اشاره کنیم :

  • سوله های چادری بسیار سبک و ظریف ساخته می شوند.(سوله سبک هستند )
  • شیک بودن و زیبا بودن از مشخصه های این نوع سوله است.
  • بسیار اقتصادی و مقرون به صرفه است.
  • طول عمر بالائی دارند.
  • سوله چادری را می توان در انواع اقلیم های مختلف اجرا کرد.
  • اسکلت سوله چادری از جنس فولاد بوده و بسیار مستحکم ساخته می شود.
  • اتصالات آن از نوع پیچ و مهره است اما می توان از جوش هم استفاده کرد.
  • به علت نوع اتصالات بسیار سریع نصب می شوند.
  • قابلیت مونتاژ و دمونتاژ آن بسیار بالا است .
  • برای هر دونوع سازه کوچک و یزرگ مناسب است .

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”853″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”852″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][vc_column width=”1/3″][vc_single_image image=”851″ img_size=”full” alignment=”center” onclick=”img_link_large” img_link_target=”_blank”][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]

قیمت سوله چادری

برای اطلاع از قیمت این سازه و کسب اطلاعات بیشتر با شرکت سوله آذین صدرا در تماس باشید .

سوله های چادری اطلاعات تکمیلی

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد.

09140070767 مسلمی[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه و نظرات نظرات خود را با ما مشترک شوید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
امتیاز شما
09140070767 همه روزه پاسخگوی شما هستیم