سازنده سوله نسل جدید و ارزان در کشور

سوله تیرورقی

[vc_row][vc_column][vc_column_text] سوله تیرورقی سوله تیرورقی یا همان سوله سنگین بنیان گذار صنعت سوله سازی است چرا که اصلا ساخت سازه ها بوسیله سوله با همین روش سوله تیرورقی آغاز شد و اولین روش در ساخت سازه ها با سوله است . جهت ساخت بهترین نوع سوله تیرورقی با ما تماس بگیرید … 09140070767 مهندس مسلمی […]

بروز رسانی ۱۳۹۹/۰۸/۱۱
22 نظر

[vc_row][vc_column][vc_column_text]

سوله تیرورقی

سوله تیرورقی یا همان سوله سنگین بنیان گذار صنعت سوله سازی است چرا که اصلا ساخت سازه ها بوسیله سوله با همین روش سوله تیرورقی آغاز شد و اولین روش در ساخت سازه ها با سوله است .

جهت ساخت بهترین نوع سوله تیرورقی با ما تماس بگیرید … 09140070767 مهندس مسلمی

سوله تیرورقی همان طور که اسم آن کمی مارا راهنمایی می کند از تیرهای ورقی ساخته می شوند که این تیرها می توانند از جنس فولاد باشند.این تیرها بعد از نقشه کشی سوله ها در اندازه های مورد نظر برش داده می شوند و سپس به وسیله جوش به هم متصل و پیاده سازی می شوند . که پیاده سازی در محل پروژه به وسیله پیچ و مهره یا دستگاه گاز است.جنس این تیرهای ورقی می تواند از مواد نو یا بازیافت شده باشد.

[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_raw_html]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[/vc_raw_html][/vc_column][/vc_row][vc_row][vc_column][vc_column_text]برخلاف سوله سبک ، متریال اصلی سوله تیرورقی فولاد است و به همین دلیل سوله تیرورقی وزن بسیار بسیار زیادی دارد . ساخت سوله های تیرورقی قدمت زیادی دارد.تا جایی که در گذشته تنها از این روش برای ساخت سوله استفاده میشد و در همه جای دنیا از ان استفاده می گردید.

اکنون دیگر به علت سنگین بودن این نوع سوله ها بخاطر ورق های ضخیمی که باید برش میخوردند،همچنین افزایش قیمت آهن و فولاد که در مقایسه با گذشته روند افزایشی داشته ، دیگر استفاده از این نوع سوله ها کم کم بسیار کمتر شد و سوله های سبک خرپایی ابداع شدند و جای سوله تیرورقی را گرفتند.
سازنده سوله تیرورقی

مقایسه سوله تیرورقی و سوله خرپایی

با توجه به توسعه روز افزون سوله سبک ، سوله تیرورقی امروزه محدودیت های زیادی از خود نشان میدهد و تمام این ها به ظهور سوله های خرپایی باز می گردد . همان طور که قبلا گفتیم تنها روش برای ساخت سازه هایی با دهانه بزرگ استفاده از سوله خرپایی است . در جدول مقایسه سوله خرپایی و سوله تیرورقی که در مقاله مربوط به سوله های خرپایی آن را بررسی کردیم دیدیم که :

برای ساخت یک سوله با ارتفاع 6 متر و عرض دهانه 15 متر وزن سوله خرپایی حدود 18 کیلوگرم و در مقابل آن وزن سوله تیرورقی 24 کیلو گرم بود .

اما در حالتی که ارتفاع سازه 6 متر و عرض دهانه 50 متر بود وزن سوله خرپایی 32 کیلوگرم و وزن سوله تیرورقی 94 کیلوگرم برآورد شد . این در حالتی است که برای عرض دهانه 60 متر دیگر سوله تیرورقی اصلا قابل اجرا نبود .

با این مقایسه به راحتی می توان دید که چه میزان مصرف فولاد در سوله تیرورقی بالا است و درکنار آن محدودیت استفاده دارد .

سوله تیرورقی برای سازه های بزرگ و عرض دهانه های بزرگتر اصلا روش مقرون به صرفه ای نیست و بهترین روش برای این نوع سازه ها همان روش خرپایی است .همان طور که قبلا هم گفته شده است سوله های سبک خرپایی به علت نوع مهندسی در طراحی سازه و وزن کمتر بسیار مورد استفاده هستند .

اگر به تصاویر سوله تیرورقی دقت کنید خواهید دید که تمام قسمت های سوله فلزی است و به شکل ورقه می باشد و فضا های خالی بین آنها موجود نیست و یک دست هستند.اما اگر به سوله خرپایی دقت کنید خواهید دید که این ورق ها به شکل ستون بندی طراحی شده اند و به گونه ای هستند که بسیار کمتر مواد در آن مصرف می شود و وزن بسیار بسیار کمتری دارند و مقاوم نیز هستند.

قسمت های تشکیل دهنده سوله تیرورقی

این نوع سوله از قسمت های مختلفی تشکیل شده است که شاید دانستن آن ها خالی از لطف نباشد . این قسمت ها عبارتد از :

 

قسمت های تشکیل دهنده سوله تیرورقی

قاب اصلی سوله بولت سگراد وال پست
پرلین بادبند سقف و دیوار زد تیر
پیچ و مهره آبچکان سایه بان کف ستون

اجزای سوله تیروقی

معایب سوله تیرورقی

سوله های تیرورقی شاید امروزه از نظر معایب سوله ای بدرد نخور به نظر بیایند ( در مقایسه با سوله سبک ) اما مسلما مزایایی هم خواهند داشت . اما اگر بخواهیم در حالت کلی به معایب این نوع سوله اشاره کنیم می توان به این شکل خلاصه کرد که :

  • در اجرای دهانه های بزرگ بسیار محدود است.
  • اگر برای دهانه های بزرگ و بدون ستون میانی اجرا شود از لحاظ امنیت سازه نمی توان مطمئن بود.
  • برای سازه های بسیار بزرگ اصلا قابل استفاده نیست.
  • مصرف فولاد در آن به شدت بالا است.
  • چون وزن سوله تیرورقی زیاد است در مقابل آن این سازه نیاز به یک فنداسیون بزرگتر و قوی تر دارد که این کار هم هزینه زیادی خواهد داشت.

سوله تیرورقی

بررسی مزایای سوله تیرورقی

سوله تیرورقی در کنار همه مطالبی که گفته شد مزایایی هم دارد از جمله :

  • سهولت جابه جایی در صورتی که اتصالات از نوع پیچ و مهره باشند.
  • امکان استفاده از جرثقیل های سقفی.
  • امکان بازیافت قطعات سوله.
  • مناسب برای سازه های کوچک با طراحی ابعاد اصولی

البته گفتن این نکته هم خالی از لطف نیست که برای سازه های خیلی کوچک اگر ابعاد سوله به خوبی محاسبه شود و به گونه ای باشد که کمترین هدررفت را داشته و بهینه ترین طراحی صورت گیرد ، سوله تیرورقی گزینه مناسبی است.

نصب سوله تیرورقی

سوله تیرورقی همان سوله دست دوم است ؟

سوله دست دوم که قبلا به شکل مفصل در رابطه با آن در سایت صحبت شده است لزوما این معنی را تداعی نمی کند که همه سوله های دست دوم تیرورقی هستند اما می توان گفت بله سوله های دست دوم امروزه عمدتا سوله های تیرورقی قدیمی هستند که در گذشته مورد استفاده قرار گرفته اند و به دلایلی اکنون به عنوان سوله دست دوم به فروش می رسند.

جایگزینی این سوله ها با سوله های سبک خرپایی درواقع یکی از دلایل اصلی تبدیل شدن سوله تیرورقی به سوله دست دوم بود.

درباره اینکه آیا از سوله های تیرورقی که به شکل دست دوم هستند استفاده کنیم یا نه ، در مقاله سوله دست دوم به طور بسیار مفصل و دقیق صحبت کرده ایم و تقریبا تمام نکات لازم گفته شده است.

در این مقاله سعی کردیم به شکل کلی به بررسی سوله های تیرورقی بپردازیم . شرکت سوله سازی آذین صدرا یکی از بزرگترین و معتبر ترین سازندگان انواع سوله های سبک و سنگین در کشور با کیفیت فوق العاده . درصورتی که در رابطه با این نوع سوله ها و یا هر موضوعی نیاز به مشاوره و راهنمایی بیشتر داشتید می توانید با شرکت سوله سبک آذین صدرا در ارتباط باشید تا مشاوران ما پاسخگوی شما عزیزان باشند.


شرکت سوله آذین صدرا | سارنده بهترین نوع سوله سبک ، سبک ترین نوع سوله های خرپایی ، سوله های قوسی UBM  ، سوله های تیرورقی و…

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد و یک جلسه مشاوره مهمان ما شوید .[/vc_column_text][/vc_column][/vc_row]

دیدگاه و نظرات نظرات خود را با ما مشترک شوید نظرات خود را با ما به اشتراک بگذارید
امتیاز شما
رنجبر
۱۴ آذر ۱۳۹۹ رنجبرپاسخ

الان نمیشه هیچ سوله ای با تیرورق ساخت ؟ منظورم اینه که الان همه سوله ها با سبک ها ساخته میشن ؟ مثلا کسی بخواد تیرورق بسازه خیلی سخته از لحاظ پیدا شدن سوله و سوله ساز و اینا .. باید دست دوم بخره که حتما تیروروقی باشه ؟ ممنون میشم پاسخ بدین مرسی

جواد مسلمی
۱۴ آذر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

با سلام و وقت بخیر . اولا لازم است بدانید که همه سوله های دست دوم لزوما تیرورقی نیستند . و مورد بعدی اینکه سوله های تیرورقی در حال حاضر ساخته می شوند و هیچ مشکلی یا محدودیتی در ساخت و دسترسی به این نوع سوله ها وجود ندارد .

صمدزاده
۰۱ آبان ۱۳۹۹ صمدزادهپاسخ

سلام وقت شما خوش برای یک انبار لوازم صنعتی می خواستم سوله بسازم از نوع تیرورقی باشه محکمم باشه . هزینه ا ش تقریبا چقدر میشه ؟

جواد مسلمی
۰۵ آبان ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

با سلام خدمت شما ، برای این کار خواهشمندیم مشخصات سوله خودتون رو از بخش استعلام هزینه سوله برای ما ارسال کنید تا با شما تماس بگیریم . تشکر

Mohamad
۲۲ مهر ۱۳۹۹ Mohamadپاسخ

برای اینکه هزینه ساخت پی کمتر باشه چیکار میشه کرد ؟ و اینکه چجوری میشه سوله رو سریع ساخت . خیلی طول می کشه ساخت سوله

کاربر
۲۱ مهر ۱۳۹۹ کاربرپاسخ

سوله تیرورقی یکی از محبوب ترین سوله هاست . با اینکه کارگاه تولید ورق های مسی دارم و چندین ساله از این نوع سوله ساخته شده هنوز هم کمترین مشکلی در ساختمان کارگاه وجود نداره و تا چندین سال دیکه هم مطمئنم کاربرد داره . البته چیزهایی که در این بخش خوندم خیلی عالی بود .

پور جواد
۲۰ مهر ۱۳۹۹ پور جوادپاسخ

برای یه کارگاه قالیشویی می شه از این مدل سوله استفاده کرد و اینکه هزینه اش چقدر میشه ؟ ممنون میشم منو راهنمایی کنید . این کارگاه ما دارای رطوبت زیادی هستش این رو هم در نظر بگیرید البته مرسی

کاربر
۲۰ مهر ۱۳۹۹ کاربرپاسخ

این نوع از سوله واقعا عالیه . هر چقد هم که سوله های سبک پرطرفدار باشن اما بازم کاربرد های خاص خودشون رو دارن . تیرورقی برای انبار فوق العادس . خیلی از سوله سازا خودشون کارگاه هاشونو از تیرورقی می سازن

سلامی
۱۹ مهر ۱۳۹۹ سلامیپاسخ

قسمت های تشکیل دهنده سوله عالی بود . برای اینکه سوله با وزن کم ساخته بشه از نوع تیرورقی چیکار میشه کرد ؟ یا اینکه سوله باید حتما از نوع سبک ساخته بشه ؟ ممنون از شما

جواد مسلمی
۲۰ مهر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

سلام خدمت شما ، خیر لزومی نداره حتما از نوع سبک باشه ، تیرورقی رو هم میشه با اصول ساخت و با وزن مناسب ساخت .

فیروز
۱۹ مهر ۱۳۹۹ فیروزپاسخ

سلام قیمت ساخت چند در میاد ؟ برای سوله به ابعاد 30 متر ب ارتفاع 6 متر

جواد مسلمی
۲۰ مهر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

با سلام خدمت شما ، قیمت ها در بخش قیمت سوله در سال 99 ارائه شدند می توانید استفاده کنید . با تشکر

رضا جدیری
۱۹ مهر ۱۳۹۹ رضا جدیریپاسخ

سلام سوله برای کارگاه تولید دستگاه های صنعتی مثل دستگاه های قالیشویی از چه نوعی میتونه باشه ؟ سوله اندازه اش زیاد بزرگ نیست و خودمون تمایل داریم که از سوله تیرورقی ساخته بشه آیا امکانش هست ؟

جواد مسلمی
۲۰ مهر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

با سلام بله چرا که نه ، با سوله تیرورقی بسیار مناسب هم خواهد بود .

کاربر
۱۸ مهر ۱۳۹۹ کاربرپاسخ

سوله تیرورقی برای انبار کالا مناسبه ؟

جواد مسلمی
۱۹ مهر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

بله . البته که بسته به نوع انبار میشه از سوله های مختلف استفاده کرد اما این نوع سوله هم مناسبه و موردی نداره

رضا میر جوادی
۱۸ مهر ۱۳۹۹ رضا میر جوادیپاسخ

سوله تیرورقی می تونه همسایه به همسایه ساخته بشه ؟ نتیجش چطوری می شه ؟

جواد مسلمی
۱۹ مهر ۱۳۹۹ جواد مسلمیپاسخ

سلام بله چرا که نه ، هیچ مشکلی نداره و بسیار هم عالی هست . سوله تیرورقی برای انبار ها برای مثال در بازار اهن تبریز اکثر سوله ها به شکل تیرورقی و شانه به شانه اجرا شده اند .

مهرداد
۱۵ شهریور ۱۳۹۸ مهردادپاسخ

عالی بود ممنون

پیمان رستکاری
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ پیمان رستکاریپاسخ

خیلی عالی ممنون از توضیحاتتون

امیرجانی
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ امیرجانیپاسخ

برای دیوارهاش از چه چیزی استفاده کنیم بهتره ؟

آذین صدرا
۱۴ شهریور ۱۳۹۸ آذین صدراپاسخ

میتونید از آجر ، بلوک ، دیوارهای ساندویچ پانل و... استفاده کنید . بسته به نوع سوله شما و ابعاد اون و البته طرح خود کارفرما میتونه متفاوت باشه .

09140070767 همه روزه پاسخگوی شما هستیم