بهترین سوله برای دامداری

بهترین سوله برای دامداری

بهترین سوله برای دامداری

بهترین سوله برای دامداری کدام سوله است ؟ اگر برای شما هم همین سوال پبش امده است پس در این مقاله همراه ما باشید تا با هم در ادامه مقاله سوله های دامداری را بررسی نموده و بهترین سوله برای دامداری را با هم انتخاب کنیم . بهترین سوله برای دامداری همان سوله ای است که متناسب با محل کاربری سوله شما اجرا شود . برخی بر این باور هستند که یک نوع سوله برای تمامی کاربری ها مناسب است و فقط باید کاری کرد تا هزینه ها کاسته شود اما این مطلب درست نیست .

البته که سوله هایی هستند که عموما کاربری انها مناسب است و می توان برای اکثر سازه ها از انها استفاده کرد اما باید در نظر داشت که متراز سازه چقدر برای ما مهم است . معمولا سوله های دامداری سازه های بزرگ هتسند و همچنین باید به نوعی ساخته شوند تا محیط دامداری و محیط توسعه دامداری بخوبی دارای فضای باز باشد . از این جهت می توان دو نوع سوله را برای دامداری ایجاد کرد .

نوع اول سوله های تیرورقی و سنگین می باشند

نوع دوم سوله های خرپایی سبک هستند که امروزه طرفداران زیادی هم دارند

نوع اول که سوله های سنکین هستند در گذشته تنها گزینه برای ساخت دامداری ها بودند  استحکام این سوله ها حرف اول را می زند و میتوان گفت مستحکم ترین نوع سول همین سوله ها هستند . سوله های تیرورق بسیار مستحکم هستند اما در عین حال وزن بالایی هم دارند و از این جهت که متریال اصلی سوله فولاد می باشد پس مصرف فولاد در این نوع سوله ها بسیار زیاد است . مسلما با فازایش مصرف فولاد هزینه ها هم بیشتر خواهند شد لذا از این جهت باید در فکر سازه هایی بود تا بتوان همان سازه را با همان کیفیت و استحکام پیاده نمود اما هزینه کمتری هم داشت .

خب آیا چنین چیزی ممکن است که همان سوله با همان کیفیت ساخته شود ، همان استحکام را داشته باشد و هزینه پایین تری هم برای ما داشته باشد ؟ در جواب باید گفت بله ! اینجاست که سوله های خرپایی پا به میدان گذاشتند . این نوع سوله ها تکنولوژی جدید ساخت سوله ها هستند و می توان سوله هایی حتی بسیار با کیفیت تر و مستحکم تر ساخت به شرطی که تمامی سازه با روش خرپایی اجرا شود . ستون ها و سقف تماما به روش خرپا اجرا شوند در این صورت سوله های بسیار با کیفیتی خواهیم داشت .

ساخت سوله دامداری به روش تیرورقی

روش اول که سوله های تیرورقی بود ، در این روش سازه با یک فنداسیون بسیار مستحکم ساخته می شود . ستون ها تماما از تیرورق هستند که این تیرهای ورقی از چندین بخش مختلف تشکیل شده و به هم می چسبند که این کار توسط جوش انجام می شود . در کل مهندسی کنار هم قرار دادن قطعات مختلف برای پیاده کردن یک عدد ستون تیرورقی ، به نحوی است که تمامی بار سوله روان به شکل صحیح پخش شده و استحکام بسیار بالایی خواهیم داشت . روش ساخت سوله تیرورقی در کل یک نوع می باشد و در تمام دنیا به همین روش ساخته می شود اما می توان به روش های مختلف ان را اجرا نمود . در وب سایت اذین صدرا و در قسمت زیر می توانید اطلاعات کافی در مورد این سوله را به دست آورید :

مقاله مرتبط : سوله تیرورقی

ساخت سوبه دامداری با روش خرپایی

سوله خرپایی که جدیدترین روش ساخت سوله ها می باشد ، بهترین روش برای ساخت سوله دامداری است . می توان گفت بهترین سوله برای دامداری سوله خرپایی می باشد . از انجایی که متراژ دامداری ها معمولا بزرگ هستند لذا از این جهت می توان سازه را بدون محدودیت به روش خرپایی پیاده سازی کرد . در این بین باید گفت سوله های تیرورقی کمی محدودیت داشتند و ارتفاع انها از متراژ های مشخص  به بعد دیگر قابل اجرا نبود و محدودیت داشت که به دلیل افزایش متراز سوله و عدم تحمل بار بود . اما در سوله های خرپایی مشکلاتی از این دست وجود ندارد . لذا در اینجا در می یابیم که هم می توان محدودیت ها را از میان برداشت و هم اینکه سوله های مستحکم تر ساخت و هم اینکه هزینه کمتری هم متحمل شد .

پس از این جهت استفاده از سازه های خرپای گزینه مناسب تری است . اما بازهم به نکاتی که در ابتدای مقاله گفتیم تاکید داریم که باید متراژ سوله و کاربری ان در نظر گرفته شود . اگر دامداری متراژ کوچک تری داشته باشید می توانیم از سوله تیرورقی اسنفاده کنیم به این دلیل که اگر مهندسی مناسب در نحوه معماوری و ساخت سوله انجام شود ، می توان با هرینه ای سر به سر سوله را پیاده کرد و از مزایا سوله تیرورقی هم بهره مند شد .

در نهایت می توان تمامی این موراد را در چند جمله جمع بندی کرد . اگر می خواهید دامداری مناسب و با قیمت مناسب و همچنین ایمن و استاندارد داشته باشید قبل از هرچیزی با یک سوله ساز متخصص مشورت نمائید . شرکت سوله اذین صدرا متخصص در ساخت انواع سوله های سبک و سنگین ، اماده ارائه مشاوره به شما کارفرمایان عزیز می باشد . همه روزه می توانید با ما تماس گرفته و با کارشناسان ما مشاوره نمائید .


نویسنده :