چه نوع سازه هایی را می توان با سوله سبک ساخت

چه نوع سازه هایی را می توان با سوله سبک ساخت

چه نوع سازه هایی را می توان با سوله سبک ساخت ؟

اگر برای شما هم سوال است که چه نوع سازه هایی را می توان با سوله سبک ساخت پس در این مقاله همراه ما باشید . سوله در واقع به عنوان اسکلت پروژه مورد نیاز شما می باشد که یکی از پر استفاده ترین سوله ها امروزه سوله های سبک می باشد.

سوله به معنی سازه‌ای فلزی است که سقفی شیب دار دارد . سوله‌ها را با انجام محاسبات صنعتی و خاص مهندسی می‌سازند که برای هر نوع سوله متفاوت است . از سوله‌های سبک در صنایع بسیاری استفاده می‌شود . برای مثال می‌توان جهت احداث کارخانه‌ها ، اسکلت ساختمان ، انبارها ، مرغداری‌ها ، آشیانه‌های هواپیما ، تعمیرگاه‌ها ، فروشگاه‌ها و سالن‌های ورزشی اشاره نمود . سوله‌ها نیز انواع مختلفی دارند . بسیاری از آنها نیازمند متخصص برای نصب و اجرای فونداسیون هستند .
در تهیه و تولید سوله سبک ، با اینکه از فولاد کمتری استفاده میشود ، از استحکام و استقامت بالایی برخوردار است . استفاده کم از فولاد در ساخت سوله سبک، نه تنها در پایین آمدن هزینه ها تأثیر دارد بلکه اجرای سربع تر در کنار ساخت سازه هایی با قدرت و همچنین اندازه های بسیار بزرگ را به همراه دارد .

پوشش بدنه و سقف سوله سبک ، به دلیل شرایط آب و هوایی و تأثیری که بر سازه می‌گذارد ، باید دارای عایق های مناسبی باشد . از این طریق عمر مفید سوله سبک ، افزایش پیدا می‌کند و خسارت های کمتری دارد . ضمن اینکه برای اجرای انوع سقف و دیوار پوشی های سوله متناسب با اقلیم منطقه می توان از مصالح مختلف استفاده کرد .

چه نوع سوله برای چه نوع کاربری ؟

امروزه استفاده از سوله برای کارگاه ها یا انبارها یا سالن های ورزشی یک مشکل به حساب می آید چون بیشتر افراد نمی دانند که چه نوع سوله ای را میتوان برای چه نوع از کاربری استفاده کرد . در حالی که بهترین راه در این موارد مشورت و مشاوره با یک وله ساز با تجربه است .

سوله های سبک سوله‌هایی هستند که با وجود قدرت و استحکام بالا، در آنها کمترین میزان فولاد مصرف شود و همچنین استفاده از ترکیبی به نام پروفیل . کاربرد اصلی سوله های سبک در مکان هایی است که نیازمند دهانه ی بزرگ می باشد . نوع دیگر و مشابهی وجود دارد که سوله های فوق سبک و یا لوله ای نامیده می شود و نباید این دو را اشتباه گرفت زیرا دارای تفاوت های زیادی هستند . سوله های لوله ای برای سازه های بسیار بزرگ شاید کمی مشکل ساز شود و برای این نوع سازه ها بهترین سوله استفاده از خرپا می باشد که در آن سقف و ستون ها به روش خرپایی به اجرا می رسند .

سبک ترین سوله در کشور

ایران کشوری زلزله خیز است . مطمئنا شما نمی‌خواهید با یک زلزله کوچک تمام سرمایه خود را از دست بدهید . از طرفی امروزه تمام بنا های مدرن را مقاوم در برابر زلزله می‌سازند . سوله سبک نیز باید به طوری طراحی شود که با زلزله های بزرگ نیز توان مقابله داشته باشد.

سوله سبک همچنین در برابر بسیاری از عوامل بیرونی مقاوم است. برای مثال ساختمان این سوله به گونه ای است که در آن نمیتوان انتظار خوردگی و رطوبت را داشت. حتما تا به حال سازه هایی را دیده اید که تازه ساخته شده اند اما به دلیل نداشتن روکش مناسب و گالوانیزه نشدن یا گالوانیزه شدن ولی نه به شکل کامل ، دچار کاهش مقاومت آهن و زنگ زدگی آن شده اند . ترکیب خاص مواد داخلی این سازه موجب میشود دیگر از رطوبت داخلی که باعث کاهش استحکام سازه میشود؛ خبری نباشد.

مختصر ویژگی های سوله های سبک:

1. کوتاه شدن زمان پروژه . علاوه بر اینکه در برخی سوله ها باحذف فنداسیون زمان پروژه بسیار کوتاه می گردد از طرفی ساختار سوله های سبک به صورتی است که در زمان بسیار کوتاهی در محل نصب و آماده بهره براداری می گردد .

2. مقاومت در برابر زلزله . سازه انعطاف پذیر سوله سبک های انحصاری ما به سازه توان مقاومت زیادی در برابر زلزله می دهد .

3. قابلیت جابجایی . این سوله های سبک را به راحتی می توان جمع آوری و مجددا در نقطه ای دیگر برپا نمود . از همین لحاظ سازه ای استثنایی برای تجهیز کارگاه ها ، اسکان کارگری ، احداث کمپ برای شرکتها و نهادها می باشد .

شما می توانید به راحتی هر نوع سازه ای را از کوچک تا بزرگ توسط سوله های سبک خرپایی طراحی کنید و به مرحله اجرا برسانید . شرکت سوله آذین صدرا یکی از بزرگترین سازندگان سوله سبک در شور آماده همکاری با تمامی شرکت ها و نهاد ها می باشد .

با تشکر شرکت سوله صدرا


نویسنده : جواد مسلمی برچسب ها :