سوله مناسب برای دامداری

سوله مناسب برای دامداری

سوله مناسب برای دامداری

شاید سوال باشد که سوله مناسب برای دامداری کدام سوله است و با چه روشی می توان یک دامداری استاندارد و مستحکم را با هزینه مناسبی به مرحله ساخت رساند .

قبل از هرچیز باید بدانید که دامداری محیطی تقریبا بزرگ است که قسمتی از آن را سوله و قسمت دیگر را محل نگهداری دام ها تشکیل می دهد . در قسمتی که محوطه دامداری است معمولا پوشش سقفی وجود ندارد ، اما در قسمت محل نگهداری دام حتما بخش مسقف که درواقع محل اصلی سوله است باید تحت شرایط آن منطقه طراحی شود .

بسته به نوع دامداری ، می توان دامداری را تنها با سقف ، و بدون دیوار اجرا کرد . یعنی پوشش دیوار را با آجر ، سفال و .. برای سوله انجام نداد . این مورد تماما بستگی به منطقه سوله خواهد داشت و یا اینکه سوله به شکل کامل اجرا شود . نکته مهمی که در سوله های دامی و همچنین سوله های مرغداری و امثال آن که در کل محل نگهداری دام و طیور است این است که بهداشت حرف اول را می زند .

رعایت نکات بهداشتی در ساخت این نوع سوله ها بسیار مهم است چرا که اخذ تاییدیه بهداشتی حتما برای این سوله ها نیاز است . یکی از موارد مهم داشتن تهویه مناسب در این سوله های می باشد .

ضمن اینکه داشتن استحکام ، عدم جذب آلودگی و میکروب در داخل سوله و گسترش بیماری ، همگی از فاکتور هایی هستند که باید در نظر گرفت تا بتوان گفت سوله مناسب برای دامداری کدام سوله است . همچنین اگر نیاز بر حرکت ماشین آلات مختلف در داخل سوله باشد این نکات را هم باید مد نظر داشت تا ارتفاع و استحکام سوله هم مناسب باشد .

استفاده از سوله سبک یا سنگین ؟

شاید یکی از سوالاتی که مطرح شود این باشد که از سوله سبک استفاده کنیم یا سنگین ؟ اگر در مقالاتی که داخل سایت ارائه شده است مطالعه کافی داشته باشید حتما در مورد اینکه سوله سبک انتخاب بهتری است یا سنگین ، اطلاعات بسیار خوبی کسب خواهید کرد . اما در مورد اینکه برای گاوداری یا دامداری سوله سبک مناسب است یا سنگین باز هم باید شرایط سوله به شکل کامل بررسی شود .

نمی توان گفت تنها راه ساخت سوله های دامداری سوله های سبک هستند . اکثریت تفکر بر روی این است که برای همه سازه ها باید از سوله های سبک استفاده کنیم به این خاطر که این سوله های هزینه کمتری دارند و سریع تر اجرا می شوند . این موارد ویژگی های سوله های سبک هستند و نقطه انکاری در آن نیست ، اما باید دید که شرایط منطقه ، کاربری سوله و … این امکان را به ما خواهد داد تا سازه را از نوع سبک اجرا کنیم یا نه ؟

بسیاری از دامداری ها با سوله های سنگین اجرا می شوند و برخی هم با سازه های سبک . همانطور که گفته شد نمی توان به شکل قاطع گفت که حتما برای ساخت دامداری باید از نوع سبک سوله استفاده کرد .

البته اگر دنبال سوله مناسب برای دامداری هستید خیلی راحتی می توانید با ما تماس گرفته و مشخصات سوله خود را با کارشناسان ما بررسی نموده و سوله مناسب را برای سازه خود اجرا نمائید . البته می توانید از بخش استعلام هزینه ساخت سوله ، فرم مربوطه که در اختیار شما قرار داده شده است را تکمیل نموده و برای ما ارسال کنید تا سوله شما را به شکل کامل بررسی نموده و با شما تماس بگیریم .

شرکت سوله ساری آذین صدرا یکی از بزرگترین و متخصص ترین شرکت های ساخت سوله در کشور ، تاکنون بیش از هزاران متر مربع سوله را در داخل و خارج از کشور اجرا نموده است . شرکت ما یکی از متخصص ها در زمینه ساخت و اجرای سوله های سبک و فوق سبک است . اگر شما هم قصد دارید تا سازه خود را به بهترین شکل و با هزینه بسیار مناسب به مرحله اجرا برسانید ، کافیست تا یک تماس با ما گرفته و با کارشناسان شرکت سوله صدرا مشاوره نمائید .

همه روزه آماده پاسخگویی به شما عزیزان هستیم . با تشکر شرکت سوله سازی آذین صدرا


نویسنده :