سوله سبک بسازیم یا سنگین

سوله سبک بسازیم یا سنگین

سوله سبک بسازیم یا سنگین ؟

امروز در خدمت شما هستیم تا با هم پرده از یک سوال مهم برداریم و آن هم این است که سوله سبک بسازیم یا سنگین ؟ کسانی که قصد ساحت سازه خود به کمک سوله را دارند حتما متوجه شده اند که ساخت سازه به کمک سوله مزایای فراوانی در حالت کلی دارد و نسبت به روش ها سنتی می توان فاکتور های زیادی را عملی کرد .

اما نکته مهمی که وجود دارد این است که از بین این همه سوله ، باز هم کدامیک بیشتر برای ما منفعت خواهد داشت . البته همیشه گفته ایم که فقط در فکر کاهش هزینه ها نباشید ، و حتما استحکام سوله را هم مد نطر داشته باشید چرا که کیفیت ، الویت اصلی در ساخت هر سازه و ساختمانی است .

با این وجود دو موضوع بسیار مهم در ساخت سوله ، ساخت بوسیله سوله های سبک با سنگین است . سوله های سنگین قدمت طولانی تری دارند و از اولین نوع سوله ها هستند که در حال حاضر هم ساختمان های بسیار زیادی با این نوع سوله ها ساحته شده است .

اما خب مسلما سوله های سبک با مزایایی که داشتند ، بسیاری از مواردی که در سازه های سنگین قابل اجرا نبود را از میان برداشتند . مسائلی همچون ساخت دهانه های بزرگ تر ، افزایش طبقه و ارتفاع سوله که در سازه های سنتی باعث افزایش مصرف فولاد میشد و نتیجه آن افایش وزن سازه و همینطور هزینه بود .

اما این به این معنی نیست که سوله های تیروقی یا همان سنگین تماما از رده خارح شده اند و مناسب ساخت نیستند . خیر .

سازه های سنگین

در حال حاضر ساخت سوله و انتخاب نوع مناسب سوله برای سازه ، تماما بستگی به شرایط محل ساخت و همچنین ابعاد سازه و درنهایت تجربه سوله ساز دارد .

این بک حقیقت آشکار است . اگر می خواهید بدانید سوله سبک بسازیم یا سنگین، بهتر است قبل از هرچیزی با یک سوله ساز مشورت کنید . ممکن است سازه شما با سوله های سنگین بسیار مناسب تر ، و  حتی با هزینه ای به همان اندازه هزینه سوله های سبک پیاده شود و استحکام فوق العاده ای هم داشته باشد .

مزایایی که برای سوله های سبک مطرح می شوند برای مثال وزن کم ، هزینه کم ، سرعت در ساخت و نصب ، به این معنی نیستند که تماما این نوع سوله نسبت به نوع سنگین برتری دارد وباید تماما سوله های سنگین را کنار گذاشت . خیر . به هیچ وجه .

همانگونه که گفته شد بهترین انتخاب برای نوع سوله و اینکه سوله سبک بسازیم یا سنگین ، به سه عامل اقلیم ، ابعاد و تجربه بستگی دارد .

برای مثال شرکت ما ، یعنی سوله آذین صدرا همواره قبل از هرچیزی در رابطه با ابعاد ، نیاز داشتن به جرثقیل ، کاربری و نهایتا اقلیم ، از مشتری خود اطلاعات لازم را گرفته و نهایتا اقدام به انتخاب بهترین نوع سوله و ساخت آن می نماید .

اگر فرم استعلام هزینه ساخت سوله که در وب سایت تنظیم شده است را هم دیده باشید حتما متوجه خواهید شد که اطلاعات مهم برای ساخت و برآورد هزینه سوله کدام فاکتور ها هستند .

امیدواریم راهنمایی مناسبی در زمینه پاسخ به سوال ” سوله سبک بسازیم یا سنگین ” خدمتتان ارائه کرده باشیم . با تشکر ، شرکت سوله سازی آذین صدرا


نویسنده : جواد مسلمی برچسب ها :