انواع سوله سبک

انواع سوله سبک

انواع سوله سبک

در این مقاله از سری مقالات شرکت سوله سازی آذین صدرا ، قصد داریم تا انواع سوله سبک را باهم شناخته و بررسی کنیم . سوله های سبک سازه هایی هستند که مصرف فولاد در ساخت آنها مدیریت شده است و به کمک پروفیل ، هم استحکام سازه بالاتر رفته و هم وزن فولاد پاینن امده است که نتیجه ان کاهش وزن و هزینه نهایی برای سازنده است .

به همین خاطر و به دلیل کاهش بیش از 30 تا 40 درصدی هزینه ها ، ساخت سوله های سبک کم کم توسعه یافت و استفاده از انها هم بیشتر شد . به دلیل ویژگی هایی که سوله های سبک در اختیار ما می گذاشتند :

ساخت سازه ها بدون محدودیت در عرض دهانه

ساخت سوله با ارتفاع های بسیار بلند بدون ستون اضافی

ساخت سازه در مدت زمان بسیار کمتر

کاهش هزینه های جانبی سوله

استحکام بیشتر

هزینه کمتر

کاهش وزن سازه اصلی

مصرف کمتر فولاد در ساخت سازه

تردد راحت تر ماشین آلات مختلف داخل سازه

زیبایی ظاهری

مقاومت در برابر زلزله و ….

اینها تنها بخشی از ویژگی های سوله های سبک هستند . با استفاده از این ویژگی ها کارفرمایان همگی جهت ساخت سوله های خود به سمت سازه های سبک آمدند . سازندگان سوله ها نیز کم کم دانش خود را بروز کردند تا بتوانند سازه هایی با وزن کمتر و استحکام بیشتر را اجرا کنند . اما سوله های سبک انواع مختلفی دارند که برحسب نیاز می توان یکی از این نوع سازه ها را انتخاب کرد . درواقع برای سردخانه ، دامداری ، مرغدای ، سوله صنعتی ، کارخانه ، تولیدی و … می توان از سازه های مختلفی استفاده کرد .

انواع سوله سبک ، سوله خرپایی

بهترین نوع سوله های سبک ، سازه های خرپایی هستند . این سازه ها معرف سوله های سبک هستند به کمک این نوع سازه ها می توان هر ساختمانی را پیاده کرد . در این نوع سوله ها بسته به نوع و اندازه سازه ممکن است ستون ها به روش معمولی یا خرپایی به مرحله اجرا برسند و سقف سازه نیز همینطور . همواره سقف پوشی و دیوار پوشی سازه ها متناسب با نوع سوله صورت می گیرد . شرکت سوله آذین صدرا در حال حاضر سازنده فوق سبک ترین نوع سوله های سبک خرپایی در کشور است و هزاران متر سازه مستحکم و زیبا را توسط این نوع سازه ها به مرحله اجرا رسانید است و شما می توانید نمونه پروژه ها را در بخش پروژه ها مشاهده نمائید .

برای مطالعه بیشتر در رابطه با سوله های خرپایی و کسب تمامی اطلاعات در مورد انها این مقاله را مطالعه نمائید : سوله خرپایی چیست ؟

سوله های لوله ای

یکی دیگر از انواع سوله سبک ، سوله های لوله ای هستند . این نوع سوله های همانگونه که از نام انها هم پیداست از لوله ساخته می شوند و داخل انها هم خالی است . این نوع سازه ها برای ساختمان ها کوچک و تقریبا بزرگ مناسب هستند . ستون ها و سقف به روس فوق سبک اجرا می شوند درنتیجه وزن سازه به شدت پایین است و نتیجه آن هزینه بسیار کم برای سازنده سوله می باشد . شرکت سوله صدرا سارنده مستحکم ترین نوع سوله های لوله ای نیز می باشد و شما می توانید جهت مطالعه بیشتر در رابطه با این نوع سازه ها مقاله  سوله های لوله ای را مطاله کنید .

سوله های UBM

یکی دیگر از انواع سوله سبک ، سازه های یو بی ام هستد که معمولا سوله های آمریکایی هم نامیده می شوند . جالب است بدانید شرکت سوله سازی آذین صدرا اولین وارد کننده دستگاه ساخت سوله های یو بی ام و اولین سارنده این نوع سوله ها در کشور است . تخصص اول در ساخت سوله ها قوسی یو بی ام ، زیر نظر مدیران پروژه و همچنین مهندسین متخصص . جهت کسب اطلاعات بیشتر در رابطه با سوله های یو بی ام توصیه می کنیم این مقاله را مطالعه نمائید : سوله UBM چیست ؟

3 مورد از مهم ترین انواع سوله سبک سوله های خرپایی ، سوله های لوله ای و سوله های UBM هستند که می توانید با مراجعه به بخش هر یک ، اطلاعات کامل و کافی را از هرکدام بدست آورید .

شرکت سوله آذین صدرا یکی از بزرگترین و با تجربه ترین سازندگان سوله های سبک در کشور است . شما عزیزان و کافرمایان محترم می توانید جهت ساخت انواع سازه های سبک و فوق سبک با شرکت ما تماس گرفته و پس از مشاوره با کارشناسان و مهندسین ما در رابطه با پروژه خود ، در کوتاهترین مدت سازه مد نظر خود را با بهترین کیفیت و زیر نظر یکی از متخصصین سوله سازی در کشور به پایان ببرید .

همواره در کنار شما هستیم و در هر نقطه ای از کشور و یا حتی خارج از کشور سوله آذین صدرا نامی آشنا در صنعت سوله سازی برای شما خواهد بود .

با تشکر

شرکت سوله سازی آذین صدرا ، متخص ساخت سوله های سبک و فوق سبک در کشور


نویسنده : جواد مسلمی برچسب ها : ,