ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ

ساخت سوله با دهانه بزرگ در زمان حاضر تفاوت زیادی با گذشته کرده است .

ساخت سوله با دهانه بزرگ در گذشته هم ممکن بود امام با دردسر ها ومشقت های فراوانی که داشت همیشه زحمت زیادی را برای مجری سوله و هزینه های زیادی را برای کارفرما به وجود می آورد .

جهت ساخت سوله با دهانه بزرگ با ما تماس بگیرید . شرکت سوله آذین صدرا متخصص در ساخت سوله های فوق سبک برای دهانه های بزرگ ، با کمترین وزن و قیمت تمام شده فوق العاده پایین در داخل و خارج از کشور

۰۹۱۴۰۰۷۰۷۶۷ مهندس مسلمی

همانطور که ممکن است بدانید هرچقدر دهانه سوله بزرگتر می شود به همان نسبت سقف سازه هم بزرگتر می شود و بار کلی و استحکام آن دستخوش ضعف می شود .

به همین دلیل باید از ستون استفاده کرد که اصطلاحا به آن ستون میانی گفته می شود . ستون میانی وزن وارد را به خود منتقل می کند و از هرگونه ریزش سقف جلوگیری می کند .

زمانی که ساخت سوله به روش سنتی صورت می گیرد ، تا اندازه های مشخص می توانیم سوله را بدون ستون بسازیم . پش از آن حتما باید جهت حفظ استحکام و طبق مهندسی سازه از ستون استفاده کنیم .

اما امروزه روشی وجود دارد که بتوانیم حتی برای دهانه های بزرگتر هم سازه را بدون ستون به مرحله اجرا برسانیم بدون اینکه مشکلی در سازه به وجود آید .

ساخت سوله با دهانه بزرگ چگونه ممکن است ؟

با توجه به نیاز روز جامعه کاملا برای ما مشخص است که امروزه اکثر ساخت و سازه های سوله نیاز به ساخت سوله با دهانه بزرگ دارند چرا که تردد ماشین آلات بزرگ و یا وارد و خارج شدن تجهیزات به داخل سازه همواره وجود خواهد داشت .

همانطور که گفتیم ساخت سوله با دهانه بزرگ با روش سنتی ممکن نیست . به همین جهت و برای ساخت سوله با دهانه بزرگ از سوله های خرپایی استفاده می کنیم .

سوله های خرپایی با یک تحول عظیم و مهندسی خاص ، محدودیت در ساخت دهانه های بزرگ را از میان بر میدارند .

این سازه ها تنها سازه هایی هستند که می توانیم با آنها ساخت سوله با دهانه بزرگ را انجام دهیم .

زمانی که ساخت سوله با دهانه بزرگ به روش خرپایی صورت می گیرد می توان با دستی بازتر اقدام به ساخت سازه های بزرگتر برای کارهای بزرگتر کنیم .

مهندسی سازه های خرپایی به گونه ای هستند که با وزن کمتر ، مصرف اصولی فولاد و همچنین نحوه ساخت باعث می شوند تا سازه ما بدون هیچگونه سستی در ساختار خود اجرا شوند .

سوله مناسب برای دهانه های بزرگ کدام هستند ؟

برای ساخت سوله با دهانه بزرگ نمی توانیم از سوله های تیرورقی استفاده کنیم . سوله های تیرورقی همانطور که بالاتر گفته شد بعد از اندازه های مشخصی نیاز به ستون دارند همچنین مصرف فولاد انها به شدت بالاست و با توجه به قیمت حال حاضر فولاد اصلا مقرون به صرفه نیستند .

سوله های UBM که یکی از گزینه ها برای سوله های ارزان قیمت هستند هم تا دهانه های مشخصی می توانند اجرا شوند . سوله های یو بی ام که کلا به شکل بدون ستون اجرا می شوند و شکل قوسی دارند نمی توانند برای اندازه دهانه های بزرگ مناب باشنذ چون عملا ساخت سوله با دهانه بزرگ با آن غیر ممکن است .

اما بهترین گزینه و انتخاب صددرصدی ما برای ساخت سوله با دهانه بزرگ سوله های خرپایی هستند .

در این مورد جهت کسب اطلاعات دقیق پیشنهاد می کنیم مقاله سوله خرپایی را مطالعه بفرمائید تا با ویژگی های منحصر بفرد این نوع سازه و همچنین مقایسه آن از تمامی جوانب با سوله های سنتی آشنا شوید .

ساخت سوله با دهانه بزرگ با سوله خرپایی

زمانی که ساخت سوله با دهانه بزرگ توسط سوله های خرپایی صورت می گیرد مزایایی که دارد بسیار جالب هستند :

کاهش هزینه کل سوله تا میزان 40 درصد

بدون نیاز به ستون وسط

امکان نصب جرثقیل با تناژ بالا روی سازه

عدم نیاز به فنداسیون

تقسیم بار مناسب بر روی کل سازه

استحکام سازه به دلیل شکل هندسی خاص این نوع سازه ها

ساخت سریع سازه و تحویل بسیار سریع پروژه

سیستم تهویه بسیار عالی

کاملا بهداشتی

مورد تایید نظام مهندسی

امکان ساخت اکثر سازه ها ( سوله های ورزشی ، سوله انبار ، سوله مرغداری ، سوله دامداری و … )

جابجایی آسان

همواره سبک بودن ، هزینه پایین و استحکام سازه سه فاکتور مهم در ساخت سوله با دهانه بزرگ به کمک سوله های خرپایی هستند .


جهت ساخت انواع سازه های سبک و مدرن ، انواع اسکلت فلزی و … با ما تماس بگیرید . ساخت سوله در سراسر نقاط کشور با نازلترین قیمت و کیفیت ماندگار

باتشکر سوله آذین صدرا


نویسنده : جواد مسلمی برچسب ها : , , , , ,