محاسبه هزینه ساخت سوله

محاسبه هزینه ساخت سوله

محاسبه هزینه ساخت سوله

در این مقاله از سری مقالات سایت سوله سبک صدرا قصد داریم در رابطه با محاسبه هزینه ساخت سوله صحبت کنیم .

برای محاسبه کردن هزینه سوله چه فاکتورهایی را باید در نطر بگیریم و آیا خودمان می توانیم این کار را انجام دهیم و یا راه ساده تری هم هست یا نه ؟

محاسبه هزینه ساخت سوله بستگی به فاکتور های محتلفی دارد .این فاکتورها بسته به نوع سوله و کاربری آن تغییر می کنند .

 — جهت محاسبه آنلاین هزینه ساخت سوله کلیک کنید —

دراین مقاله قصد داریم مهمترین عوامل تاثیر گذار در محاسبه هزینه ساخت سوله را با جزئیات کامل شرح دهیم و اطلاعات کاملی در اختیار شما قرار دهیم تا جهت انتخاب و ساخت سازه موزد نظر خود با دانش بیشتری بودجه و هزینه های خود را مدیریت کنید .

عوامل موثر در محاسبه هزینه ساخت سوله

قبل از هرچیز الازم است بدانیم در حالت کلی ساخت سوله را می توان به دو شکل به مجری طرح واگذرا کرد :

  • 1.ساخت اسکلت فلزی سوله
  • 2.ساخت سوله از پی تا کلید

اگر هدف شما از محاسبه هزینه ساخت سوله فقط برآورد هزینه ساخت اسکلت فلزی است پس نیازی به محاسبه هزینه های مصالح مصرفی نخواهید داشت . اما اگر می خواهید هزینه صفر تا صد ساخت یک سازه را محاسبه کنید پس هزینه های مصالح هم در کار شما تاثیر گذار هستند .

حالا به بررسی همه این عوامل خواهیم پرداخت !

اولین عامل تاثیر گذار در محاسبه هرینه ساخت سوله برای اسکلت فلزی ، ابعاد و متراژ دهانه سوله است .

دهانه سوله در واقع همان قسمت جلویی و ورودی سوله شماست . این فاکتور مهمترین عامل تاثیر گذار در هزنیه ساخت اسکلت می باشد .

در واقع ابعاد سوله بستگی به این اندازه دارد . هراندازه که ابعاد دهانه بزرگتر شود هزینه های ساخت اسکلت هم افزایش خواهد یافت .

اما یک نکته جالب ! درست است که این افزایش اندازه دهانه ، باعث افزایش هزینه اسکلت خواهد شد اما متقابلا هزینه های ساخت فنداسیون سوله و همچنین پوشش بندی دیوار های سوله کاهش خواهد یافت .

دومین عامل تاثیر گذار در محاسبه هزینه ساخت سوله کاربری سوله شماست .

زمانی که قصد داریم یک سوله بسازیم مسلما می دانیم که این سوله را برای چه چیزی می خواهیم بسازیم . آیا قصد ما ساخت یک مرغداری ، ساخت انبار یا ساخت یک سردخانه بزرگ است ؟ که مسلما هزینه ساخت برای هر کاربری متفاوت است . چرا که هر محیطی لازمه رعایت یکسری فاکتور های خاص می باشد که در ادامه اشاره خواهیم کرد .

عامل سوم نوع ساخت سوله است .!

سوله ای که برای مثال به عنوان سوله مرغداری قرار است اسفاده شود از چه نوعی باید ساخته شود ؟ خرپایی ؟ یو بی ام ؟ فوق سبک ؟؟

استفاده کردن یا عدم استفاده از جرثقیل هم هزینه های خود را خواهد داشت . ضمن اینکه وجود یا عدم وجود ستون میانی در سازه هم در نظر گرفته می شود همچنین داشتن یا عدم داشتن بچه سوله .

ضمن اینکه اگر کارفرما به دلخواه خود در پروژه خواستار تغییراتی باشد هزینه های آن هم جدا خواهد بود .

تا به اینجا هزینه هایی که بررسی کردیم تقریبا مربوط به محاسبه هزینه ساخت سوله برای اسکلت فلزی سازه بود .اما زمانی که قصد سپردن سازه از پی تا کلید به پیمانکار سوله ساز را داریم لازم است هزینه هایی که در ادامه خواهیم گفت را هم لحاط کنیم :

مصالح پوشش سقف ( که در مقاله پوشش سقف سوله به شکل کامل توضیح داده ایم )

مصالح مورد نیاز برای پوشش دیوار های سوله ( آجر ، بلوک ، ساندویچ پانل و … )

مصالح مورد نیاز جهت نماسازی سازه

هزینه های مربوط به پوشش کف وکف سازی . برای مثال اگر یک سالن ورزشی ساختیم باید کف سازی آن مناسب برای کاربری ورزشی ایجاد شود .

و در نهایت هزینه های مربوط به سیسیتم های سرمایش ، گرمایش و تهویه که درمورد سازه هایی مثل سوله مرغداری مسئله تهویه بسیار مهم است و باید جدی گرفته شود چرا که در غیر اینصورت از لحاظ یهداشتی به تایید نخواهد رسید .

نتیجه گیری 

اکنون با در نظر گرفتن تمام این موارد و اطلاع از قیمت های هر یک از موارد گفته شده میتوان محاسبه هزینه ساخت سوله را در هر دو مورد انحام داد .

همان طور که گفتیم اگر قصد شما از محاسبه هزینه ساخت سوله صرفا برآورد قیمت اسکلت باشد پس نیازی به محاسبه قیمت مصالح نیست و دانستن موارد مربوط به ساخت اسکلت فلزی کافیست.

اما توجه داشته باشید که با وجود تمام موارد گفته شده تا سوله مورد نظر به شکل کامل و دقیق بررسی نشود محاسبه هزینه ها به شکل کاملا دقیق ممنکن نیست.

اما باز هم با دانستن موارد بالا می توان هزینه ساخت را به شکل حدودی محاسبه کرد .

محاسبه آنلاین هزینه ساخت سوله

یک روش بسیار راحت که سوله سبک صدرا در وب سایت خود قرار داده است قسمت استعلام هزینه ساخت سوله می باشد .

برای اینکه هزینه ساخت سوله را به روش دقیق و با قیمت روز محاسبه کنید می توانید به راحتی از طریق فرم موجود در آن قسمت ، اطلاعات خواسته شده در رابطه با سازه خود را تکمیل نموده و برای ما بفرستید .

در کمتراز 24 ساعت کارشناسان ما اطلاعات دریافتی را بررسی نموده و با شما تماس خواهند گرفت . به همین سادگی !

لذا توضیه ما به شما این است که اگر می خواهید محاسبه هزینه ساخت سوله را به شکل راحت و دقیق انجام دهید با ما تماس بگیرید یا فرم مربوطه رابرای ما ارسال کنید تا کارشناسان ما با شما تماس گرفته و مشاوره های لازم را ارائه کنند .


جهت ساخت انواع سازه های سبک و مدرن ، و یا مشاوره در ساخت و اجرا ، کسب اطلاعات و پاسخ به سوالات مورد نظرتان کافیست با ما تماس بگیرید .

09140070767 مهندس مسلمی


نویسنده :