ارزانترین سوله

ارزانترین سوله

ارزانترین سوله

بیشتر سوال مشتریان و کارفرمایان از ما این است که ارزانترین سوله کدام است ؟ و با استفاده از کدام سوله هزینه های آن ها مدیرت خواهد شد.

ارزانترین سوله را می توان به چندین سوله نسبت داد و یا سوله ها را طوری ساخت که ارزان و اقتصادی شوند .

جدول هزینه ساخت سوله

اگر بخواهیم به چند نمونه از ارزانترین سوله ها اشاره کنیم می توان گفت :

 1. سوله های فوق سبک لوله ای
 2. سوله سبک خرپایی
 3. سوله ubm ( یو بی ام )

هر یک از سه دسته سوله فوق می توانند با توجه به نوع پروژه شما و نوع کاربری ساخته و اجرا شوند .

درقدم اول بدانیم که سبک سازی و طراحی اصولی هر یک از این سازه ها الویت اول کار است . چرا که اگر سبک سازی ، طراحی و اعمال ابعاد مناسب در پروژه لحاظ نشود هرگز ارزانترین سوله برای ما حاصل نخواهد شد .

ارزانترین سوله زمانی ساخته می شود که پیمانکار پروژه به گونه ای محاسبات خود را انجام دهد که کمترین میزان هدررفت مصالح و فولاد در سازه شما صورت بگیرد .

هزینه های جانبی مثل هزینه های حمل و نقل و یا هزینه جرثقیل خارج از هزینه خود سوله هستند و هزینه اصلی مدنظر مربوط به هزینه ساخت خود سوله است .

اگر بخواهیم به صورت گذرا به ویژگی های هریک از سوله هایی که به عنوان ارزانترین سوله می توان آنها را معرفی کرد بپردازیم می توان گفت :

ارزانترین سوله از نوع سوله لوله ای

سوله لوله ای به سوله فوق سبک هم مشهور است و یکی از ارزانترین سوله ها به حساب می آید . سوله فوق سبک لوله ای می تواند بسته به نوع کاربری شما به سرعت ساخته شود و نصب آن هم بسیار راحت و سریع است .

این سوله ها از لوله ساخته می شوند و وزن آن به شدت پایین است . در این سوله ها متریال اصلی فقط فولاد است اما به شکل سبک . پس از طراحی و آماده سازی مصالح ، قطعات با جوش به هم وصل شده و قطعات به شکل مجزا آماده سازی می شوند .

سپس به محل پروژه انتقال یافته و به سرعت نصب می شوند .

نمونه هایی از سوله سبک لوله ای که توسط شرکت سوله آذین صدرا اجرا شده است در قسمت نمونه کارها وجود دارد و می توانید جزئیات کامل در مورد این سوله هارا در مقاله مربوط به سوله های لوله ای مطالعه کنید .

درکل یکی از ارزانترین سوله ها که فاکتور های قیمت پایین ، سرعت در ساخت ، تحویل و اقتصادی بودن را یکجا باهم دارد.

ارزانترین سوله

سوله های خرپایی

سوله های خرپایی به علت اینکه برای سازه های بزرگ و دهانه های بزرگ بسیار مناسب است در صدر سوله های سبک قرار داد و سوله ای بسیار مقرون به صرفه از تمام لحاظ ها است .

این نوع سوله سبک با طراحی خاصی که دارد باعث افزایش مقاومت سازه مورد نظر می شود . ساخت این نوع سوله به سرعت صورت می گیرد و هزینه های جانبی آن مثل هزینه انتقال از کارخانه به محل سازه در آن هم بسیار پایین است .

سوله سبک خرپایی برای انواع سازه های زیر مناسب است :

 • ساختمان های صنعتی
 • انبار و سردخانه
 • پارکینگ  و تعمیرگاه ماشین های سبک و سنگین
 • کارگاه های ساختمانی
 • اسکان اضطراری
 • سالن های ورزشی و استخرها
 • آشیانه های هواپیما
 • صنایع کشتی سازی
 • سالن های نمایشگاهی
 • سالن های مرغداری
 • سالن های تجهیزات بزرگ

درکل چون در این نوع سوله محدودیتی برای ساخت دهانه و انداره سازه نداریم بهترین نوع سازه های سبک است و یکی از ارزانترین سوله ها است .

سوله های یو بی ام

سوله های UBM از انواع دیگر سوله های ارزان هستند . به این علت این نوع سوله هم یکی از انواع ارزانترین سوله ها به شمار می آید که ساخت آن بسیار سریع و راحت تر است . فنداسیون این نوع سوله می تواند به شکل های مختلف اجرا شود .

قطعات این نوع سوله در محل پروژه با دستگاه مخصوص به سرعت ساخته شده و روی فنداسیون نصب می شوند .

سوله آذین صدرا برای اولین بار دستگاه ساخت این نوع سوله هارا وارد کشور کرد و به ساخت این نوع سوله ها پرداخت .این نوع  سوله سبک در دسته ارزانترین سوله ها قرا گرفته است چون قبل از هرچیز سرعت در ساخت و اجرای آن بالا است ، برای کاربری هایی با دهانه های مشخص بسیار مناسب است و می توان به سرعت آن را تحویل داد.

علاوه بر این موارد ، مقاومت بالایی دارد و در برابر عوامل خارجی به خوبی عمل می کند .

اکنون اگر می خواهید بدانید ارزانترین سوله برای شما کدام یک از این سازه ها خواهد بود کافیست با سوله آذین صدرا در تماس باشید و با ما مشاوره کنید تا ابعاد سازه شما و کاربری آن را بررسی کرده و سپس با درهم آمیختن تخصص و تجربه مان سازه شما را هرچه بیشتر اقتصادی کرده و در اختیار شما قرار دهیم .

این هنر سبک سازی است که می تواند ارزانترین سوله و مقاوم ترین سوله را برای شما به ارمغان بیاورد . و این سبک سازی لازمه داشتن هنر ، تخصص و دانش روز دنیا می باشد .

پس برای موفقیت در پروژه خود همین حالا با شرکت سوله سبک آذین صدرا تماس بگیرید که سازنده بیش از 400 نوع سوله از انواع مختلف در کشور است .

ما تخصص و تجربه سالیان سال خود را با یک سازه ایمن و استاندارد و اقتصادی به شما هدیه خواهیم کرد .

 


نویسنده :