سوله سبک و سقف کاذب

سوله سبک و سقف کاذب

سوله سبک و سقف کاذب

سوله سبک و سقف کاذب در کنار هم یک نقش اساسی دارند ، چرا که یکي از عوامل که باعث طول عمر تاسيسات در سوله سازي و در بنا هاي اداري با سوله سبک مي شود ، استفاده از سقف کاذب است.در اين روش هم تاسيسات ديده نمي شود و  هيچ گونه خسارتي ندارد و در سوله سازي موجب عايق بندي صحيح و ارزان مي شود.

در روش سوله سبک و سقف کاذب ، چون از محاسن سقف کاذب می توان به اجراي تاسيسات زير سقف ، افزايش عمر مفيد تأسيسات ، دسترسي آسان به تأسيسات جهت تعميرات در صورت خرابي و يا نياز به ايجاد تغييرات امکان دسترسي به تاسيسات در سقف کاذب می باشد لذا به این خاطر اصلاح آن به راحتي امکان پذير است و چون تاسيسات هر واحد داخل همان واحد و در زير سقف کاذب خودش اجرا شده هيچگونه خسارت و يا مزاحمتي براي ساير ايجاد نمي شود.

پوشش سقف سوله

اجراي صحيح سقف کاذب در ساختمانها تاثير قابل توجهي در کاهش مصرف سوخت دارد .سقف کاذب موجب بهبود عايق بندي صوتي و کاهش انتقال صداي کوبه اي در سقف ميشود .سقف کاذب از انتقال حرارت بين فضاي داخلي و خارجي ساختمان جلوگيري ميکند .با وجود سقف کاذب امکان تغييرات بعد از تکميل ساختمان مانند جابجايي در سيستم روشنايي ، ايجاد شبکه اطفاء حريق ، فيبر نوري ، شبکه کامپيوتري ، نورپردازي و غيره فراهم ميشود.

امکان ايجاد طرح هاي مختلف جهت زيباسازي سقف: سقف کاذب اين امکان را فراهم مي آورد که بتوان طرح ها و فرم هاي مختلفي را در سقف ايجاد کرد، همچنين مي توان در سقف آشپزخانه، سرويس هاي بهداشتي و مراکز تجاري از پارکت هاي مختلف و متنوع جهت زيباسازي استفاده کرد .

حذف آيتم هاي زمانبر ماهيچه کشي ، پوکه ريزي ، گچ و خاک و سفيدکاري سقف و اجراي سقف کاذب کناف که سرعت بسيار بالايي داشته و در مجموع زمان اجراء و همچنين ميزان آب مصرفي در پروژه را بطور چشمگيري کاهش ميدهد. انجام تعميرات ملزم به تخريب کفسازي ميباشد که زحمت و هزينه زيادي دارد و براي همسايه ها نيز ايجاد مزاحمت مي نمايد.

در بسياري از موارد ، مالک ترجيح ميدهد تاسيسات جديد را از روي کار اجرا کند که از نظر ظاهري نامطلوب ميباشد با توجه به موارد فوق و  موضوع سوله سبک و سقف کاذب ،ذپيشنهاد مي گردد تاسيسات هر واحد در زير سقف همان واحد اجرا گرديده و سپس با سقف کاذب کناف پوشش داده شود که در اينصورت گچ و خاک و سفيدکاري سقف ، ماهيچه کشي روي تاسيسات ، پوکه ريزي و پلاستر روي پوکه ها با حذف هزينه هاي مربوطه حذف می شود.


نویسنده : جواد مسلمی برچسب ها : , , , ,