قیمت هر متر سوله

قیمت هر متر سوله

قیمت هر متر سوله

قیمت همیشه یک فاکتور برای رقابت بوده و خواهد بود . مطابق هر محصول دیگری سوله هم از آن دسته محصولاتی است که در رابطه قیمت آن در وهله اول سوال می شود .قیمت هر متر سوله به عوامل زیادی بستگی دارد .

برای مشاهده لیست دقیق قیمت ها به قسمت  قیمت سوله در سال 99 مراجعه کنید !

در این مقاله مهم ترین آن ها را باهم بررسی خواهیم کرد چرا که به طور مستقیم و بدون اطلاعات اولیه نمی توان یک قیمت ثابت برای آن تعیین کرد . هم چنین این نکته هم حائز اهمیت است که قیمت ها هرروز دچار نوسان می شوند.که در سال های اخیر این نوسانات بیشتر از هر زمان دیگری بوده است .

پس لازم است تا هوشمندانه تر عمل کنیم .چرا که در این مواقع برخی افراد سودجو دست به کار شده و برای منفعت خود دست به کارهای زیادی می زنند.

اولین نکته که باید حتما بدانیم این است که قیمت هر متر سوله در وهله اول بستگی به طول و عرض و ارتفاع سازه دارد.سوله سبک آذین صدرا برای بهینه کردن قیمت سوله از نرم افزار های پیشرفته دنیا استفاده می کند برای دانستن قیمت دقیق سوله باید چند فاکتور را لحاظ کرد.

زمانی که شما به برخی موارد آشنائیت داشته باشید و مجموع فاکتور هایی که در هزینه ساخت پروژه شما دخالت دارند را بشناسید می توانید هزینه های خود را مدیریت کنید .

برای برآورد دقیق قیمت هر متر سوله چه باید کرد؟

برای برآورد دقیق قیمت هر متر سوله ابتدا می بایست اطلاعات نظر کارفرما و اهداف وی برای ساخت و راه اندازی سوله گرفته شود. سپس توسط مهندس مشاور نقشه اولیه تهیه شود.

در مرحله بعد با طراحی نقشه های کلی و جزئی ،بررسی قطعات مورد نیاز در ساخت سوله و در نهایت برآورد دقیقی از زمان اجرا ، هزینه ساخت هر متر مربع سوله را محاسبه کرد .

ضمنا نحوه ساخت و کیفیت مواد و  متریال استفاده شده خیلی مهم است.
از جمله رنگ ، اتصالات ، سیم جوش ، پیچ و مهره و ….
قیمت هر متر سوله همچنین بستگی به دهانه سوله یعنی عرض سوله نیز دارد.
بطور کلی می توان گفت عوامل زیادی بر روی قیمت هر متر سوله تاثیر گذار است عواملی همچون نوع متریال سوله ، نوع خود سوله (سوله سبک ، سوله خرپایی ، سوله سنگین و…) و همچنین مساحت سوله و…

البته عوامل دیگری هم دخیل هستند مثل محل ساخت ، فاصله کارگاه تا محل احداث و … پس از این قسمت می توان به این نتیجه رسید که قیمت سوله به دو قسمت تقسیم می شود :

1.قیمت هر متر سوله که قیمت خود سازه است.

2.هزینه های جانبی ساخت سوله که در مجموع با قیمت هر متر سوله جمع شده و هزینه نهایی را اعلام می کند.

قیمت هرمتر سوله

هزینه های جانبی چگونه در قیمت هر متر سوله تاثیر می گذارد ؟

برای مثال اگر بخواهیم بررسی کنیم که محل احداث سوله چگونه بر قیمت هر متر سوله تاثیر می گذارد پاسخ آن بسیار واضح است . هرچقدر که فاصله کارگاه یا کارخانه از محل احداث سوله دورتر باشد هزینه حمل و نقل و ارسال سازه به محل احداث بیشتر خواهد شد .

از عوامل اساسی دیگر که در قیمت هر متر سوله تاثیر گذار است ابعاد سوله است که هر چقدر سازه بزرگتر شود هزینه های ساخت آن هم افزایش می یابد.

همچنین کاربری سوله هم از جمله عوامل اساسی تاثیر گذار در قیمت هر متر سوله است . ( تاثیر بر کل قیمت تمام شده ) . هزینه ساخت سوله های مختلف با هم متفاوت است و اساسا قیمت به  طور کلی یک عامل مشوق برای ساخت سوله های متفاوت است .

مورد بعدی که در قیمت سوله شما تاثیر خواهد گذاشت استفاده و یا عدم استفاده از جرثقیل است که بسته به نوع سوله و محل احداث و امکان ایستادن جرثقیل ، روی هزینه نهایی شما تاثیر خواهد گذاشت .

اما نکته مهمی که باید به آن توجه کرد چیست؟

در وهله اول مثل همیشه می گوئیم که برای انجام پروژه های خود حتما با یک شرکت سوله سازی با تجربه مشورت و همکاری کنید . چرا که خود شرکت سازنده هم از جمله عوامل موثر بر قیمت هر متر سوله می تواند باشد.

برخی شرکت ها متاسفانه با اعمال برخی کارها در دفترچه محاسبات سوله و انجام پروژه نهایی به شکلی دیگر باعث تحمیل شدن هزینه های اضافی بر کار فرما می شوند که لازم است تا کارفرما در رابطه با این موضوعات هم اطلاعات کافی داشته باشد.

آیا همیشه قیمت هر متر سوله ملاک کار ما خواهد بود ؟

بسیاری از مشتریان بر این باور هستند که قیمت پایین معیار درستی برای انتخاب مجری احداث و راه اندازی سوله است.

قیمت هر متر سوله فاکتور مهمی است اما شما باید به دلیل قیمت پایین آن نسبت به دیگر رقبا اشراف داشته باشید.و همچنین در روزهای سخت اقتصادی که قیمت لحظه ای تغییر می کند و بازار آهن در سال 97 و 98 دچار نوسانات بیشتری بوده برای اینکه به شکل دقیق قیمت هر متر سوله را بدانید لطفا با سوله سبک آذین صدرا تماس بگیرید تا قیمت دقیق و بروز سوله محاسبه شود.

همچنین از قسمت استعلام هزینه ساخت سوله هم می توانید این کار را انجام دهید و از این طریق به صورت دقیق و به سرعت برآورد های هزینه خود را انجام دهید.

این قسمت یک فرم چهار مرحله ای است که اطلاعات لازم برای محاسبه هزینه سوله شما در آن قرار گرفته و با تکمیل صحیح فرم و ارسال آن برای ما ، کارشناسان ما به سرعت با شما در ارتباط خواهند بود .

پس هرگز در این فکر نباشید که با پرداخت هزینه های کمتر نتیجه صددرصدی از پروژه خود داشته باشید . درست است که اقتصادی کردن هزینه ها همیشه در الویت است و چقدر خوب است که همواره هزینه های هوشمندانه انجام دهیم .

اما هرگز نباید کلیت یک پروژه را فدای هزینه کرد تا صرفا هم سازه ساخته شود و هم هزینه ها کم شود . برای اینکه بتوانید در هزینه های خود مدیریت کنید و بهترین نتیجه را از پروژه خود بگیرید حتما قبل از هرچیز با ما مشورت کنید تا مشاوره ها و راهنمایی های لازم در این زمینه به شما ارائه گردد.

با تشکر سوله آذین صدرا ( سوله سبک )

 


نویسنده :