سوله ارزان

سوله ارزان

سوله ارزان

سوله های چندین دسته هستند ، بعضی از اینها در دسته سوله ارزان هستند و بعضی را نمی توان جزء سوله های ارزان در نظر گرفت.

برای مثال سوله های تیرورقی را نمی توان در دسته سوله های ارزان قرار داد.همان طور که قبلا هم در بحث سوله های تیرورقی اشاره شده ، این نوع سوله چون از اولین نوع سوله ها می باشند و در ساخت آن ها مقدار زیادی فولاد مصرف می شود و همچنین فنداسیون این سوله ها نیاز به کار مهندسی بیشتری دارند.

بنابراین این نوع سوله از رده سوله ارزان خارج می شود و برای ما در بحث ارزان بودن مقرون به صرفه نیست.

بنابراین دونوع سوله دیگر در دسته سوله های ارزان قرار میگیرند : سوله سبک خرپایی و سوله UBM

محدودیت سوله های ارزان

سوله های خرپایی در دو مدل سبک و فوق سبک موجود هستند و شرکت سوله آذین صدرا نیز مستثنی از این موضوع نیست و هردونوع این سوله را عرضه می کند.برای استفاده از این نوع سوله ها هیچ محدودیتی وجود ندارد.نکته بسیار مهم این است که جابه جایی این نوع سوله ها از یک محل به محلی دیگر بسیار بسیار راحت می باشد.

برای ساخت این نوع سوله ها فولاد بسیار کم استفاده می شود و مهم ترین متریالی که در آن ها استفاده می شود پروفیل است.فنداسیون این نوع سوله ها نوعی طراحی می شوند که نیاز به میلگرد های زیاد را بسیار کم می کنند و این موضوع بسیار برای ما مهم است.چون یکی دیگر از دلایل ارزان تر شدن مجموع هزینه سوله و تولید سوله ارزان تر است.

این ویژگی ها در مجموع سوله های خرپایی را به سوله ارزان تبدیل می کند که مجموع هزینه های آن د ر حدود 15 تا 20 درصد کمتر از سوله های تیرورقی است که در عین حال علاوه بر قیمت آن همه مزیت های خاص خود را هم دارد.

سوله ارزان UBM

دومین نوع سوله ارزان همین سوله های UBM  هستند که قبلا نیز درباره آن ها مفصلا توضیح داده شده است.واقعا اگر می خواهید از سوله های دست دوم برای ساخت پروژه خود استفاده کنید پیشنهاد ما این است که به جای ایم کار از سوله UBM بهره ببرید.به این علت به این نوع سوله ها UBM  گفته می شود که ورق های یزرگ گالوانیزه که سازنده این نوع سوله ها هستند به وسیله دستگاهی به نام UBM به شکل قوسی درآورده شده و خم می شوند.

این مدل از سوله ها احتیاج به متریال و مصالح بسیار کمتری دارند تا آن جا که به قطه می توان گفت که مجموع هزینه این نوع سوله ها تقریبا برابر با نصف هزینه سوله های عادی می باشد.به همین خاطر این نوع سوله نیز کاملا ارزان به شمار می رود.

در این نوع سوله همچنین چون نیازی به ساخت پی نیست بازهم در کاهش هزینه ها به ما کمک می کند.همچنین این نوع سوله ها را در همان محلی که قرار است پروژه در آن اجرا شود آماده سازی و سپس نصب می کنند.تنها ایراد آن ها کوچک بودن دهانه آن هاست که باعث می شود در بعضی انداره های دهانه سوله مشکل داشته باشیم.و همچنین مقداری هم در بحث جابه جایی شاید مشکل ساز باشد.

پس بنابراین فهمیدیم که سوله ارزان در مجموع کدام سوله ها هستند و کلا دلایل ارزان بودن این سوله ها چیست و اصلا بهتر است چه هنگام از سوله های ارزان استفاده کنیم.شما همچنین جهت کسب اطلاعات کافی در رابطه با انواع سوله ارزان و مشاوره در رابطه با این نوع سازه ها می توانید با شرکت آذین صدرا در تماس باشید تا با توجه به نوع پروژه و نیاز شما بهترین نوع این سازه ها برای شما اجرا شود.


شرکت سوله آذین صدرا | فروش و نصب انواع سوله سبک – سوله خرپایی – سوله UBM – سوله دست دوم – قیمت هر متر سوله و…

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد.

09140070767 مسلمی


نویسنده : آذین صدرا برچسب ها : , , , , , , , , , , , ,