سوله تیرورقی

سوله تیرورقی

سوله تیرورقی

سوله تیرورقی همان طور که اسم آن کمی مارا راهنمایی می کند از تیرهای ورقی ساخته می شوند که این تیرها می توانند از جنس فولاد باشند.این تیرها بعد از نقشه کشی سوله ها در اندازه های مورد نظر برش داده می شوند و سپس به وسیله جوش به هم متصل و پیاده سازی می شوند.

که پیاده سازی در محل پروژه به وسیله پیچ و مهره یا دستگاه گاز است.

ساخت سوله های تیرورقی قدمت زیادی دارد.تا جایی که در گذشته تنها از این روش برای ساخت سوله استفاده میشد و در همه جای دنیا از ان استفاده می گردید.

اکنون دیگر به علت سنگین بودن این نوع سوله ها بخاطر ورق های ضخیمی که باید برش میخوردند،همچنین افزایش قیمت اهن و فولاد که در مقایسه با گذشته روند افزایشی داشته ، دیگر استفاده از این نوع سوله ها کم کم بسیار کمتر شد و سوله های سبک خرپایی ابداع شدند و جای سوله تیرورقی را گرفتند.

همان طور که قبلا هم گفته شده است سوله های سبک خرپایی به علت نوع مهندسی در طراحی سازه و وزن کمتر بسیار مورد استفاده هستند .

البته سوله تیرورقی مزایایی هم داشتند مثل امکان جابجایی درصورت استفاده از پیچ و مهره در اتصالات.اما معایبی هم مثل وزن زیاد نسبت به همتای خرپایی خود،نیاز به فنداسیون بزرگتر به علت وزن بالای سازه هم دخیل هستند.

اگر به تصاویر سوله تیرورقی دقت کنید خواهید دید که تمام قسمت های سوله فلزی است و به شکل ورقه می باشد و فضا های خالی بین آنها موجود نیست و یک دست هستند.اما اگر به سوله خرپایی دقت کنید خواهید دید که این ورق ها به شکل ستون بندی طراحی شده اند و به گونه ای هستند که بسیار کمتر مواد در آن مصرف می شود و وزن بسیار بسیار کمتری دارند و مقاوم نیز هستند.


شرکت سوله آذین صدرا | فروش و نصب انواع سوله سبک – سوله خرپایی – سوله UBM – سوله دست دوم – قیمت هر متر سوله – سوله تیرورقی و…

جهت دریافت اطلاعات بیشتر با ما در تماس باشد.

09140070767 مسلمی


نویسنده : آذین صدرا برچسب ها : , , ,